24. dubna 2014 • 16:19

Fantazie! Osmnáctka zlomila Rusy v prodloužení a zahraje si o finále

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hokejová reprezentace do 18 let si připsala úspěch, na jaký se v mládežnických kategoriích dlouho čekalo. Čeští mladíci ve čtvrtfinále mistrovství světa porazili Rusko 3:2 gólem Jakuba Vrány v šesté minutě prodloužení a po osmi letech budou bojovat o medaile! Hrdinou souboje se vedle dvojnásobného střelce Vrány stal i brankář Vít Vaněček, který na začátku prodloužení fantasticky zlikvidoval trestné střílení Svečnikova.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Domácí: 18:53. Vrána, 41:11. Kaše, 65:55. Vrána

Hosté: 32:35. Korškov, 49:02. Pilipenko

Domácí: Vaněček – Pyrochta "A", Mašín "C", Rašner, Ščotka, Mikliš, Zbořil, Havlín – Pastrňák "A", Karabáček, Zacha – Kaše, Vrána, Špaček – Veselý, Smejkal, Chlapík – Vopelka, Kuťák, Ordoš – Černoch. Trenér: Jakub Petr.

Hosté: Treťjak – Slepcov "A", Šaripzjanov, Ljamkin, Nazarkin, Provorov, Mikulovič, Ščukin, Dervuk – Svečnikov, Nikolišin, Protapovič – Pilipenko, Kameněv "C", Korškov – Kraskovskij, Dergačjov, Afonasjevskij – Jazkov, Fazlejev "A". Trenér: Pavel Baulin.

Wehrli (SUI), Kaukokari – Pesonen (oba FIN), Penkivech (USA)

Imatran jäähalli

Češi se o finále utkají v sobotu s Kanadou, která porazila Švýcarsko golem Travise Konecnyho půl minuty před koncem 3:2.

Sborná se musela obejít bez útočníka Vovčenka, jenž za zákrok z utkání základní skupiny proti Kanadě obdržel třízápasový trest a turnaj pro něho předčasně skončil.

Oba celky si v úvodní zahřívací desetiminutovce vyzkoušely hru v početní výhodě, ale úvodní branku nepřinesly následně ani šance Rusů, při nichž se vyznamenal gólman Vaněček. Jako první udeřil český výběr, když se 67 vteřin před první přestávkou prosadil úspěšně dorážející Vrána.

Slepcov se Svečnikovem měli na holi záhy po návratu z kabin vyrovnání, na Vaněčkovi si pak vylámal zuby i Nikolišin. Po polovině hrací doby šel pykat na trestnou lavici Zacha a už po deseti vteřinách ho poslal zpět do hry Korškov. Další šance Rusů zlikvidoval Vaněček.

I díky tomu mohl jít český tým podruhé do vedení, když se ve 42. minutě zapsal mezi střelce Kaše. Rovněž z dorážky však poté vyrovnal Pilipenko. Rozhodnout mohl Pastrňák, jenže Treťjak byl proti. Vaněček se v samém závěru vyznamenal při skrumáži ve svém brankovišti.

Českého gólmana pak čekala horká chvilka po faulu Pyrochty, neboť jen 50 vteřin po zahájení prodloužení jel Svečnikov trestné střílení, Vaněček však vytáhl skvělý zákrok. Právě hříšník Pyrochta stál pak u zrodu vítězné branky, když po jeho ráně rozjásal český celek Vrána.

V úvodním čtvrtfinále uspěli obhájci stříbra Američané, kteří porazili Slováky 6:2.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Lappeenrantě a Imatře (Finsko):
Čtvrtfinále:
ČR - Rusko 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. J. Vrána (Mikliš, D. Kaše), 42. Kaše (Rašner, Špaček), 66. J. Vrána (Pyrochta, Mašín) - 33. Korškov (Pilipenko, Kameněv), 50. Pilipenko (Svečnikov, Kameněv). Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Kaukokari - Pesonen (oba Fin.), Penkivech (USA). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1116.

USA - Slovensko 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky: 4. a 49. MacLeod, 1. Eichel, 18. Bjork, 24. Matthews, 53. Stevens - 47. Ferleťák, 56. Halama.

Finsko - Švédsko 0:10 (0:3, 0:2, 0:5)
Branky: 1. a 46. Nylander, 11. a 21. Lagesson, 53. a 55. Holmström, 8. Rosdahl, 23. Pettersson, 42. Andersson, 46. Elgestal.

Kanada - Švýcarsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Virtanen, 32. Quenneville, 60. Konecny - 17. Diem, 56. Fiala.

O udržení - 1. zápas:
Německo - Dánsko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Kolb, 38. Eder, 52. Loibl - 13. Eskildsen, 32. M. Jensen.

ČESKO 18 - RUSKO 18 ONLINE ZDE>>>

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.