20. dubna 2014 • 22:00

Fotbalisté Ajaxu dostali ve finále poháru pět gólů od Zwolle

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam, kterým v lize chybí bod k zisku mistrovského titulu, dostali ve finále Nizozemského poháru pět gólů od Zwolle a prohráli vysoko 1:5. Zápas v Rotterdamu musel být dvakrát přerušen kvůli pyrotechnice, kterou fanoušci Ajaxu házeli na hřiště.

Zwolle vyhrálo soutěž poprvé, ve finále bylo naposledy v roce 1977. Osmnáctinásobný držitel trofeje Ajax přitom šel rychle do vedení, ve třetí minutě se trefil Van Rhijn. Už v poločase ale favorit prohrával 1:4, po změně stran dostal ještě jeden gól a jeho vyhlídky na double zhasly.

Už před zápasem policie zadržela 19 lidí, některé za to, že se na stadion snažili pronést pyrotechniku. Přesto bylo utkání kvůli dýmovnicím a dělbuchům dvakrát přerušeno, nejprve na půl hodiny hned po výkopu a poté po Van Rhijnově vedoucí brance. Fanoušky museli uklidňovat i trenér Ajaxu Frank de Boer a další legenda Edwin van der Sar, který je ředitelem klubu.