Slavnostního otevření fotbalového stadionu v Kyjevě se zhostila Shakira

Vystoupení kolumbijské zpěvačky Shakiry ozdobilo slavnostní otevření fotbalového stadionu v Kyjevě, který bude příští rok hostit zápasy mistrovství Evropy včetně finále.
"Slyšeli jsme Shakiru loni na mistrovství světa v JAR a došli jsme k tomu, že nikdo jiný by otevření našeho stadionu neobstaral lépe," vysvětlil volbu hlavní hvězdy večera vicepremiér Boris Kolesnikov, jenž má v ukrajinské vládě na starosti evropský šampionát, který začne za osm měsíců.
Shakira loni vystupovala na šampionátu v Jihoafrické republiky a nazpívala i oficiální hymnu turnaje "Waka Waka".
Tříletá rekonstrukce Olympijského stadionu, která se neobešla bez problémů, stála podle médií zhruba půl miliardy eur. Aréna bude mít kapacitu kolem 70.000 míst.