Murray pod Lendlem získal první titul, ovládl turnaj v Brisbane

1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Nejvýše nasazený Brit Andy Murray vyhrál tenisový turnaj v Brisbane. Svěřenec osminásobného grandslamového vítěze Ivana Lendla a čtvrtý hráč světového žebříčku porazil ve finále Ukrajince Alexandra Dolgopolova 6:1 a 6:3.

Murray získal od stavu 1:1 devět gamů za sebou, až pak se Dolgopolov vzpamatoval a i přes potíže se zraněnou nohou snížil v druhé sadě na 3:4.

Čtyřiadvacetiletý skotský tenista, kterého nový trenér Lendl stejně jako v sobotním semifinále sledoval z hlediště, nicméně za 66 minut hladce vyhrál i třetí vzájemný zápas a na okruhu ATP vybojoval 22. titul.

"Byl to první turnaj s mým novým týmem a dopadl výborně. Doufám, že je to začátek úspěšné éry," prohlásil Murray, který by chtěl za tři týdny v Melbourne ukončit bezmála osmdesátileté britské čekání na grandslamový titul.