Česko-slovenský Superpohár -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bratislava - 23. června 2017   18:00

Zlín
Zlín
89' Beauguel
1:1
(0:1)

6:5 (PEN)

Bratislava
Bratislava
17' Mareš
Zlín
S. Dostál – Pazdera (C), Bačo, Gajič, Matejov – Bartolomeu (60. Džafić), Hnaníček, Traoré, Štípek (46. Bartošák) – Holík (79. Fantiš), Beauguel.
Švenger – Diop, Fantiš, Chwaszcz, Masař, Janíček, Bartošák, Džafić.
Proske – Pelikán, J. Paták
Uherské Hradiště
Bratislava
Greif – Sekulić (C), Saláta, Rundič, Kubík – Schet (67. Oršula), Kóňa, Savičevič, Hološko – Soumah (52. de Kamps), Mareš (86. Vittek).
Krnáč – Damnjanović, de Kamps, Oršula, Šefčík, Vittek, Kotula.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:23.
V penaltovém rozstřelu to bylo poměrně velké drama. Nejprve sice selhal Antonín Fantiš, ale vzápětí ho napodobil Milan Rundič. Ostatní exekutoři prvních deseti penalt dokázali proměnit. Rozhodnutí tedy musela přinést až sedmá série, kdy kapitán Boris Sekulić v dresu Slovanu neproměnil a na druhé straně Jean-David Beauguel proměnil a zajistil svému týmu trofej. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Autor vyrovnávací branky Jean-David Beauguel přichází na řadu teprve nyní a s obrovským štěstím propaluje brankáře Greifa!
I na druhé straně přišel na řadu kapitán. Boris Sekulić vysoko přestřeluje!
Zlínský kapitán Pazdera poslal penaltu také k tyči.
Filip Oršula poslal míč přesně k tyči. Jeho rána neměla velkou razanci, ale byla dokonale umístěná.
Nováček ve zlínském týmu Adnan Džafić si počínal s naprostou jistotou a proměňuje.
Vukan Savičevič neměl problém s pokutovým kopem a míč poslal do jiné strany, než kam skočil Dostál.
Ibrahima Traoré šel do rizika, ale míč poslal krásně pod břevno.
Joeri de Kamps vyslal brankáře na druhou stranu, než kam poslal svou tvrdou ránu.
Hnaníček poslal tvrdou ránu, kterou nedokázal Greif vytěsnit.
Milan Rundič neprostřelil Dostála, který skočil po levé ruce a míč vytáhl mimo tři tyče.
Antonín Fantiš nepředvedl povedenou střelu. Polovysokou ránu dokázal Greif vytáhnout rukavicí.
Filip Hološko si nevzal dlouhý rozběh, ale poslal brankáře na druhou stranu, než kam vypustil střelu.
Róbert Matejov má na svědom branku Jakuba Mareše, ale v penaltovém rozstřelu nezaváhal a přesnou ranou ve velké výšce trefil.
Jako první si vzal na starost exekuci pokutového kopu Róbert Vittek. Zkušený útočník poslal míč přesně k tyči. Dostál směr vystihl, ale nedoskočil.
Střílení penalt začíná.
Jelikož se Zlínu podařilo v samém závěru zápasu vyrovnat díky povedené exekuci penalty v podání Jeana-Davida Beauguela, uvidíme pokutové kopy. Slovan se snažil až příliš dohrát utkání na jednobrankové vítězství, což se nakonec slovenskému vítězi poháru nevyplatilo. Za několik okamžiků tedy o výsledku utkání rozhodnou pokutové kopy.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Dominik Greif výborně vyběhl a odehrál míč před Fantišem. Následně ještě míč brankář odhlavičkoval.
90'
Nastavovat se budou 2 minuty.
89'
Zlín právě vstřelil branku!
JEAN-DAVID BEAUGUEL zachoval naprosto chladnou hlavu a míč poslal na druhou stranu, než kam skočil Dominik Greif.
88'
Uvidíme penaltu po hře rukou v podání Milana Rundiče, když ho napálil Adnan Džafić!
87'
Lukáš Bartošák našel povedeným centrem Fantiše na hranici vápna, kterého důrazně soupeř odstavil od míče. Proske se rozhodl střet jako nedovolený neodpískat.
86'
Velezkušený Róbert Vittek přichází na hrací plochu a nahrazuje Jakuba Mareše.
85'
Dominik Greif si připsal důležitý zákrok po povedené střele Lukáš Bartošáka zpoza vápna.
84'
Mareš poslal míč na Oršulu, který skvěle obešel Dostála a poslal míč na Savičeviče, jehož střelu do odkryté branky zblokoval Pazdera.
83'
Hráči Slovanu se snaží držet míč co nejdál od vlastní branky, protože hájí nejtěsnější náskok.
82'
De Kamps táhl nebezpečný útok Slovanu, nahrál Marešovi, jemuž se ale míč zamotal pod nohama.
81'
Jakub Mareš zatáhl Gajiče za dres a ještě se dostal do sporu se zadákem Fastavu. Mareš dostává žlutou kartu a ještě se hodně rozčiluje.
80'
Fantiš sklepl na kolegu z útoku Beauguela, ale jeho přihrávku zblokoval obránce do autu.
79'
Zlín na poslední minuty posiluje ofenzivu. Místo Lukáš Holíka přichází Antonín Fantiš.
79'
Lukáš Bartošák zbytečně otálel s centrem, takže ho obrana zblokovala a míč se odrazil od bývalého hráče Liberce mimo hřiště.
78'
Beauguel na útočné polovině míč udržet nedokázal, načež to vypadalo na brejk Slovanu, ale Bačo dobře zasáhl.
77'
V posledních minutách je o něco aktivnějším celkem Zlín, který se snaží vyrovnat nepříznivý stav zápasu.
76'
Adnan Džafić šikovně našel Holíka ve vápně, ale tomu se míč zamotal pod nohama, takže nedokázal zakončit.
75'
Bartošák možná trochu zbytečně dohrál ve středu pole Savičeviče a na podobné zákroky si musí dávat pozor, protože na kontě už má žlutou kartu.
75'
Francouz opět dostal míč k pokutovému území, ale jeho přihrávka na spoluhráče neprošla.
74'
Jean-David Beauguel byl přidržen za dres Rundičem, čehož si sudí Proske všiml a píská.
73'
Jakub Mareš napálil míč o soupeře do autu, takže Slovan získal autové vhazování na útočné polovině.
72'
Ovšem rohový kop v podání Fastavu Zlín nepředstavoval nejmenší problém pro dobře zformovanou defenzivu Slovanu Bratislava.
71'
Zlín se dostal na druhou stranu hřiště, kde se mu podařilo získat výhodu rohového kopu.
70'
Vukan Savičevič si pohlídal ofsajdovou linii, dostal za ní přihrávku, ale Gajič míč odkopl na rohový kop, po němž už se Zlín ubránil.
69'
Lukáš Bartošák vypadá jako zajímavá posila pro Zlín. Dostal pas od Matejova a hledal před brankou spoluhráče, leč nenašel.
68'
Nákop na Beauguela doletěl poměrně přesně, ale francouzského forvarda fauloval Kornel Saláta.
67'
Filip Oršula se také podívá na hrací plochu, kde nahrazuje amsterdamského rodáka Mitchella Scheta.
66'
Po dalším nedovoleném zákroku Slovanu, tentokrát na Bartošáka, následoval volný přímý kop. Rána ze standardní situace však trefila jen zeď.
65'
Rozehrávku volného přímého kopu si vzal na starost Bartošák, ale jeho centr doletěl jen k soupeři.
64'
Lukáš Pazdera na pravé straně šikovně přešel přes dvojici soupeřů a de Kamps ho poslal na trávník.
64'
Aktivní Džafić přešel přes Kubíka, který ho nepustil dále a poslal ho nedovoleně k zemi.
63'
Střídající Džafić se šikovně uvolnil na pravé straně a posílal centr k brance, který Greif pustil do autu.
62'
Lukáš Holík se silou vůle dostal až k pokutovému území soupeře, jenže tam už padl k zemi. O faul se však nejednalo.
61'
Přihrávka na levou stranu na Kubíka se nepovedla, takže míč doletěl pouze mimo hrací plochu.
60'
Robert Bartolomeu má pro dnešek odpracováno a nahrazuje ho čerstvá posila z Táborska – Adnan Džafić.
60'
Traoré sice byl faulován, ale dokázal udržet míč, jenže následný pas Beauguela míří dle sudích do ofsajdu.
59'
Lukáš Bartošák poslal k zemi Mitchella Scheta, za což dostává žluté varování.
58'
Slovanisté kombinují s míčem u kopaček a kontrolují průběh hry.
57'
František Kubík si na levé straně nepohlídal ofsajdové postavení, takže Proske po chvilce přerušuje hru.
56'
Vukan Savičevič vyslal hodně nepovedený střelecký pokus. Jeho slabá rána totiž nemohla Dostála ohrozit, protože kromě razance jí chyběla i přesnost.
55'
Mitchell Schet se pokusil přihrát na spoluhráče, ale toho dobře pokryla zlínská defenziva.
54'
Lukáš Holík dobrým napadáním téměř vybojoval míč, jenže při cestě za ním upadl, přičemž se snažil získat standardní situaci, ale o žádný faul nešlo.
53'
Vukan Savičevič prokázal horkokrevnost a po výlevu směrem k rozhodčímu Proskemu může být rád, že vidí pouze jednu žlutou kartu.
52'
Seydouba Soumah se zranil, takže ho na hrací ploše nahrazuje Joeri de Kamps.
51'
Rozhodčí Proske napočítal několikátý nedovolený zákrok Borise Sekuliće, načež mu uděluje žlutou kartu.
50'
Lukáš Holík sice dostal míč do dobré pozice, ale nechal se soupeřem předskočit a o míč přišel.
49'
Bartolomeu se snažil najít spoluhráče centrem z pravé strany, ale získal pouze výhodu rohového kopu. Po něm se Slovan ubránil.
48'
Schet poslal příliš ostrou přihrávku na Sekuliće, takže míč končí za postranní čarou.
47'
Lukáš Holík se ocitl v ofsajdové pozici, ale do hry se nezapojil, takže nakonec rozhodčí hru přerušit nemusel.
46'
V úvodní příležitosti druhé půle se po centru Hnaníčka ocitl nově příchozí Bartošák, který ale napálil pouze boční síť.
46'
Do druhé půle již nenastoupil David Štípek, jemuž se zápas příliš nepovedl. Nahrazuje ho nová zlínská posila Lukáš Bartošák.
46'
Máme za sebou první polovinu Česko-slovenského Superpoháru, ve kterém jsme viděli jednu branku. Postaral se o ni Jakub Mareš, jehož zakončení však tečoval do protipohybu brankáře Dostála Matejov. Slovan byl jednoznačně lepším celkem, ale často se pohyboval v uctivé vzdálenosti od soupeřovy branky. Zlín se však také propracoval do zajímavé příležitosti, nicméně Bartolomeu zvolil střelu místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče. Uvidíme, jak si celky povedou ve druhé půli, která začne přibližně v 19:05.
45+2'
45+1'
Jakub Mareš se dostal do dalšího zakončení. Nejprve naznačil střelu, načež v akci pokračoval, ale branku trefit nedokázal.
45'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Robert Bartolomeu vystihl směr přihrávky, ale nešikovně nezpracoval a poslal míč pouze za postranní čáru.
44'
Přenesení hry na levou stranu v podání Slovanu Bratislava nebylo úspěšné a míč končí mimo hrací plochu.
43'
Beauguel odešel na ošetření mimo hrací plochu, ale po chvíli se dokázal vrátit zpátky a zřejmě bude schopen pokračovat v utkání.
42'
Francouzský fotbalista potřebuje lékařské ošetření, takže se momentálně nehraje.
41'
Róbert Matejov poslal přihrávku na francouzského útočníka Beauguela, který však po kontaktu se Salátou zůstává ležet na trávníku.
40'
Dominik Greif nepředvedl zrovna nejpovedenější rozehrávku pod tlakem, načež Zlín získal autové vhazování.
39'
David Štípek dobrým pohybem vybojoval míč, načež ho fauloval Vukan Savičevič.
38'
Filip Hološko při pokusu o kličku uklouzl a nedokázal tedy udržet míč pro „Belasé“.
37'
Zoran Gajič neměl těžkou práci s centrem soupeře, protože míč letěl přesně na bývalého zadáka pražských Bohemians.
36'
Ošetřování Saláty proběhlo a zkušený fotbalista už se vrací zpátky na hrací plochu.
35'
Na hrací ploše zůstává ležet Kornel Saláta, který utrpěl šrám v osobním souboji s urostlým Beauguelem.
34'
Seydouba Soumah ve vápně nepřešel přes dobře postaveného Lukáše Pazderu.
32'
Robert Bartolomeu táhl útok středem. Nalevo měl Holíka, napravo Beauguela, leč Bartolomeu se odhodlal k přímé střele, kterou poslal hodně nepřesně. Chybné rozhodnutí zlínského středopolaře.
31'
Dlouhý míč letěl na Štípka, leč toho bez nejmenších potíží odstavil srbský zadák Milan Rundič.
30'
Míč si znovu vzali na své kopačky slovenští fotbalisté a v poklidu kombinují na vlastní polovině.
29'
Do další nebezpečné pozice se dral Jakub Mareš, ale Lukáš Pazdera si s ním dokázal poradit a od míče ho odstavil.
28'
Zlínští fotbalisté se pokouší reagovat na nepříznivý vývoj zápasu a hledají cestu k soupeřově brance.
27'
Boris Sekulić se podle sudího Proskeho dopustil nedovoleného zákroku při souboji s Bartolomeuem.
26'
Soumah předvedl povedené jesličky na polovině hřiště, následně se dostal až do útoku, kde mu zlínský zadák Bačo zamezil ve skórování.
25'
František Kubík se dostal k centru z levé strany, který skočil těsně před Dostálem, nicméně zlínský brankář dokázal míč zachytit.
23'
Míč trochu překvapivě propadl na Zorana Gajiče, ale ten nedokázal míč namířit na branku.
22'
Tomáš Kóňa vyslal zajímavou pumelici, ale ta nakonec skončila vedle Dostálovy branky.
21'
Fotbalisté Slovanu opět kombinují s míčem u kopaček a kontrolují průběh utkání.
20'
Jean-David Beaguel se pěkně zbavil soupeře na pravé straně, jenže co naplat, když poté poslal nepřesný centr do šestnáctky. Beaguelovo místo je přeci jen trochu jinde.
19'
Robert Bartolomeu se ujal standardní situace na útočné polovině, ale centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
17'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Máme zde úvodní branku, která padla po povedené akci Tomáše Kóni, který skvěle našel rozběhnutého Kubíka, jenž vyslal pas na JAKUBA MAREŠE a ten s pomocí teče zlínského zadáka dostal míč do branky.
16'
Soumah nedokázal přejít přes Holíka, ten dostal míč na Beauguela, jenže Francouz ztratil míč a následně fauloval.
15'
Hráči Slovanu Bratislava se opět vrátili k držení míče, se kterým se však stále pohybují hodně daleko od Dostálovy branky.
14'
Zatím jsme neměli možnost sledovat žádnou vyloženě povedenou akci, takže není příliš divu, že ani na jedné straně se skóre neměnilo.
13'
Nepříliš povedené zakončení z velké dálky končí mimo Greifovu branku, takže mladý brankář může uvést míč zpátky do hry.
12'
Jakub Mareš nepřihrál dobře postavenému soupeři, místo čehož se rozhodl pro individuální akci, ale o míč velmi rychle přišel.
11'
Do pokutového území Slovanu se dostal David Štípek, ale jeho zpětnou přihrávku zachytil Soumah, protože Štípkovi nešel nikdo do vhodné pozice před brankou.
10'
Bartolomeu se ocitl pod tlakem napadajícího Soumaha, načež pouze odezvdal míč protivníkovi.
9'
Sekulić se vydal na útočnou polovinu, ale nic zásadního se mu vybojovat nepodařilo.
8'
David Štípek chtěl uniknout Kubíkovi po pravém křídle, ale Slovák poslal Čecha nedovoleně k zemi. Následné standardní situace se ujal Pazdera, rozehrál na Štípka, který o míč přišel a ještě fauloval.
7'
Seydouba Soumah převzal přihrávku uprostřed hřiště, ale okamžitě k němu přistoupil Holík, který ho poslal nedovoleně k zemi. Posléze ale fauluje také Mareš, takže rozehrává Dostál.
6'
Fotbalisté slovenského celku kombinují s míčem u kopaček, leč zatím hrají na vlastní polovině, odkud nebezpečí pro Dostálovu branku nehrozí.
5'
Beauguel sice zachytil chybnou přihrávku soupeře, nicméně nedokázal přejít přes Milana Rundiče.
4'
Slovan Bratislava se dostal do prvního zakončení, ale Seydouba Soumah nedokázal propálit dobře rozestavenou obranu Zlína.
3'
Lukáš Holík to přehnal s napadáním a ve skluzu poslal k zemi kapitána Slovanu Borise Sekuliće, takže rozhodčí Proske píská útočný faul.
2'
Míč se dostal až ke Stanislavu Dostálovi, který ho nakopl směrem vpřed, ale spoluhráče nenašel.
1'
Fotbalisté slovenského vicemistra v úvodní minutě kombinují s míčem u kopaček a českého soupeře pustili k míči jen na malou chvíli, když zlínský zadák odhlavičkoval centr k soupeři.
1'
Před začátkem utkání samozřejmě nemohou chybět státní hymny. Začínáme slovenskou hymnou, po níž následuje hymna České republiky.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Pazdera (C), Bačo, Gajič, Matejov – Bartolomeu, Hnaníček, Traoré, Štípek – Holík, Beauguel.
Náhradníci: Švenger – Diop, Fantiš, Chwaszcz, Masař, Janíček, Bartošák, Džafić.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulić (C), Saláta, Rundič, Kubík – Schet, Kóňa, Savičevič, Hološko – Soumah, Mareš.
Náhradníci: Krnáč – Damnjanović, de Kamps, Oršula, Šefčík, Vittek, Kotula.

Rozhodčí: Proske – Pelikán, J. Paták.
ŠK Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan ovládl slovenský pohár, kdy ve finále zvítězil jasně 3:0 se Skalicou, která také jako Opava hrála druhou ligu. O branky se postarali Srbové Rundić a Čavrić a z penalty výsledek pečetil Soumah. V ligové soutěži si Slovan nevedl úplně špatně, protože obsadil druhou příčku, nicméně na první Žilinu ztratil propastných 16 bodů. V kádru Slovanu byl jeden ze dvou nejlepších střelců soutěže Seydouba Soumah z Guiney.
FC Fastav Zlín

Moravané si připsali poměrně překvapivé vítězství v českém poháru, které nakonec týmu přineslo účast v základní skupině Evropské ligy pro sezónu 2017/2018. Ve finále domácího poháru si Zlín poradil s druholigovou Opavou, jíž porazil nejtěsnějším rozdílem díky brance, kterou vsítil Robert Bartolomeu. Po slibném startu ligové soutěže skončil Fastav na šesté příčce, přičemž jarní část se týmu stejně jako v loňském roce vůbec nepovedla.
V letošním roce se odehraje Česko-slovenský Superpohár, ve kterém se spolu utkávají celky FC Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava. Půjde o velice zajímavou konfrontaci českého a slovenského fotbalu před začátkem nové sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.