Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, sněžení -3°C

Funebrák, který se fotil u mrtvého Maradony (†60): Říkají, že nás zabijí a rozbijí hlavy!

Autor: ČTK

Trojice zaměstnanců pohřebního ústavu přišla o práci za to, že se vyfotila u těla fotbalové legendy Diega Maradony a snímky zveřejnila. Obrázky slavného Argentince, jenž zemřel ve středu na infarkt, se objevily na sociálních sítích krátce před jeho čtvrtečním pohřbem.

Argentinské fanoušky, pro které byl šedesátiletý Maradona uctívanou modlou, zveřejnění fotografií pobouřilo a autorům začaly chodit výhrůžky smrtí. Jeden z mužů, Claudio Fernández, potvrdil v rozhovoru pro Radio Diez, že kvůli snímkům přišel o místo stejně jako jeho syn Ismael a další muž.

Na jednom ze záběrů je Fernández s usmívajícím se synem nad otevřenou rakví. Jejich kolega je na jiném snímku v podobné pozici se zvednutým palcem.

Fernández prohlásil, že o fotografování nevěděl. „Byl to okamžik. Zrovna jsem zvedl hlavu a můj syn to zmáčkl, jako jakýkoliv osmnáctiletý kluk,“ posteskl si. Od lidí ze své čtvrti El Paternal, kde Maradona debutoval v místním týmu Argentinos Juniors v profesionálním fotbalu, dostává výhrůžky. „Všichni mě znají. Jsem odtud. Říkají, že nás zabijí, rozbijí nám hlavy,“ popsal.

Kvůli této fotce nyní dostávají výhružky smrtí.
Kvůli této fotce nyní dostávají výhružky smrtí.