Neděle 28. listopadu 2021
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Hráč si během zápasu všiml kolapsu fanouška a nechal přinést defibrilátor: Zachránil mu život!

Autor: sm

Zápas mezi  Newcastlem a Tottenhamem přinesl nečekané drama. Sport šel totiž okamžitě stranou ve chvíli, kdy na tribuně zkolaboval jeden z fanoušků. Celé situace si všimli také fotbalisté na hřišti a ihned začali konat…  

Pro Newcastle šlo o první zápas pod novým majitelem. Tento fakt ale, včetně prohry, zastínila událost, která se stala na ochozech.  Krátce před koncem prvního poločasu totiž zkolaboval jeden z fanoušků.

Ostatní diváci ihned začali gestikulací na situaci upozorňovat, což neuniklo hráčům hostí. Sergio Regulion běhel za rozhodčím, kterého prosil o přerušení zápasu, zatímco Eric Dier se bleskem vydal ke střídačce domácího týmu a žádal, aby mu přinesli defibrilátor. Klubový lékař pak bleskurychle vyrazil na tribunu a přístroj předal jednomu za záchranářů, kteří už tou dobou fanouška ošetřovali.

Mezitím sudí odvedl hráče stranou a později rozhodl nastavit sedm minut, než se mohla hra opět rozběhnout. Příběh měl šťastný konec a poté, co se záchranáům povedlo fanouška resuscitovat, se stadionem rozezněl potlesk.

Fotbalista Sergio Regulion později na svých sociálních sítích zveřejnil příspěvek, který je danému fanouškovi věnován: