Středa 26. ledna 2022
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Hvězda světové cyklistiky Sagan odsouzen! Napadl policistu kvůli očkování

Autor: ptr

Zadělal si na pořádný průšvih. Superstar světové cyklistiky Peter Sagan měla po jednom nočním tahu se svým bratrem Jurajem roztržku s policisty a celá kauza skončila až před soudem! Ten napařil Slovákovi pořádně mastnou pokutu, která ale pro něj zřejmě nebude až takovým problémem.

Bratři se vraceli z párty 25.dubna půl hodiny po půlnoci, když je zastavila policejní kontrola. Za volantem seděl Juraj. „Při návratu z večírku, kde vypili hodně alkoholu, porušili protipandemická opatření zákazu vycházení. Napětí narostlo, když policie vyzvala spolujezdce, aby vystoupil z auta. Mistr světa se bránil jako blázen, aby ho nevytáhli z auta. Bylo to do takové míry, že způsobil policistovi silnou bolest s dobou léčení dva dny,“ napsal server Nice-Martin.

Sagan byl odsouzen a vyfasoval pořádnou pokutu. „V cele policejního zajištění si už nepamatoval, co se stalo. Omlouval se a svůj zkrat vysvětloval jako následek obavy z toho, že ho budou nutit se očkovat. Nakonec se ukázalo, že za vše může nadměrná konzumace alkoholu, na kterou není sportovec zvyklý,“ uvedl soudce, který Slováka odsoudil k peněžitému trestu.

Cyklista musí zaplatit 5100 eur. To je v přepočtu téměř 130 tisíc korun. Pět tisíc za napadnutí policisty a sto eur za porušení protipandemických opatření. K tomu navíc musí uhradit 1500 eur, jako odškodné policistovi, kterého napadl. Pouhých pár dní před zmíněným incidentem se přitom bratři pochlubili novým Ferrari za půl milionu eur.

Bratři Saganové u nového Ferrari
Bratři Saganové u nového Ferrari