Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Basketbalistka Martinčičová tragicky zahynula: Její babička zemřela jen pár hodin po ní!

Autor: sm

Slovenská sportovní scéna se vzpamatovává z tragédie, která se u našich východních sousedů odehrála na 1. svátek vánoční. Talentovaná a úspěšná basketbalistka Radka Martinčičová (†24) tam při cestě za rodinou zahynula ve svém autě. Rodina se navíc během pár hodin musela vzpamatovat ještě z další ztráty...

Mistryně Slovenska se vydala za svou maminkou do Staré Turé. Domů už ale nedorazila. Podle dosavadních informací dostala na vozovce smyk a srazila se s autem v protisměru. Přivolaní lékaři už ji nedokázali pomoci.

Pro rodinu je tragédie ještě o to horší, že jen pár hodin po nehodě přišla další smutná zpráva. Podle slovenského webu Čas.sk zemřela Radčina babička (†76).

„Podle dosavadních zjištění měla 24letá řidička v táhlé levotočivé zatáčce dostatse svým vozidlem smyk, následkem toho přejela do protisměru, kde narazila do protijedoucího vozila,“ informovala policejní mluvčí Katarína Kuzmová. 

Ve druhém autě jela rodina se dvěma malými dětmi. Řidič (29) druhého vozu neměl šanci včas zareagovat. Boční náraz byl natolik silný, že Radku z auta vymrštil ven.  

Smrt mladé basketbalistky nezasáhla jen rodinu a přátelé, ale také její spoluhráčky a klub, za který hrála. V MBK Stará Turá byla dokonce kapitánkou. S výběrem vyhrála v roce 2015 juniorské Mistrovstvé Slovenska. Kromě toho se slovenským vysokoškolským týmem záila na mezinárodním turnaji Moscow Game 2016, kde vybojovala bronz. Další úspěchy už na své konto ale bohužel kvůli krutému osudu nepřidá.

Radka byla v basketbalu velmi úspěšná.
Radka byla v basketbalu velmi úspěšná.

Témata:  blesksportSlovensko