Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Problém finského běžce Lindholma: Po závodě musel řešit omrzliny na penisu!

Autor: sm, ČTK

Velmi bolestivé vzpomínky na olympijský závod na 30 kilometrů v Čang-ťia-kchou bude mít finský lyžař Remi Lindholm. Kvůli třeskutému mrazu si po doběhu do cíle musel pomocí topících sáčků rozmrazit penis.

Závod s hromadným startem se měl v sobotu původně běžet na 50 kilometrů, ale kvůli velkému mrazu a ledovému větru byl zkrácen a o hodinu odložen. Lindholmovi to však moc nepomohlo. "Hádejte, která část těla mi omrzla," řekl finským médiím.

"Byl to jeden z nejhorších závodů, co jsem běžel. Byl to jenom boj," uvedl Lindholm, který už měl podobné problémy s jednou nejcitlivějších částí mužského těla loni v Ruce. Stejně jako tehdy si i nyní musel penis ohřát pomocí topících sáčků.

"Když začal přicházet k sobě, byla bolest nesnesitelná," prohlásil Lindholm, který do cíle doběhl na 28. místě. Na vítěze Alexandra Bolšunova z Ruska ztratil čtyřiadvacetiletý finský závodník čtyři a půl minuty.