Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Julius Lavický jde do kin: Nečekaný příchod syna!

Autor: sm

Mnoho diváků nejspíš každou epizodu u seriálu Vyšehrad končili s dojmem, že je v dalším díle nemá co překvapit. S podobným očekáváním dost možná vyhlíželi Vyšehrad Fylm, který přináší poměrně šokující novinu. Fotbalový průserář má totiž syna!

Lavi, kterého ztvárňuje Jakub Štáfek, se o synovi dozví poměrně nečekaně od jedné ze svých známostí, jež ve Fylmu hraje Veronika Khek Kubařová.

„Film je oproti seriálu taková větší pohádka. Pro dospělé. Je nekompromisní. Má ale velký přesah, nese poslání životní i sportovní, snaží se jít víc do hloubky. Kromě toho, že sleduje Laviho a jeho život, snaží se taky nějakým způsobem upozorňovat na nešvary českého fotbalu, aféry těch nejvyšších představitelů českého fotbalového prostředí a téma fair play,“ vysvětlil herec, režisér a producent snímku Jakub Štáfek. Faktem je, že s přesahem tvůrci udeřili přesně do černého. 

Jen krátce poté, co naznačili, že ve snímku budou trochu soustředit pozornost i na černou práci filmového FAČRu, totiž přišla reálná razie, která spustila v českém fotbalovém prostředí zemětřesení.

Trailer ke snímku Vyšehrad Fylm
Video se připravuje ...

To ovšem není jediným pojítkem filmu s realitou. Do Vyšehradu Štáfek naverboval slavná jména jakými jsou Tomáš Rosický, Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jan Koller, Tomáš Řepka, Václav Kadlec, Roman Bednář, Ondřej Pavelec nebo Jakub Voráček.

„Všem těm sportovním mega hvězdám v našem filmu říkáme nejdražší komparz všech dob. Byl jsem ale upřímně překvapený z herectví Patrika Bergera nebo Vládi Šmicera. Tomáš Rosický zase díky svým zkušenostem zasahoval i do scénáře. A těch jmen bylo mnohem víc, třeba i Marek Matějovský, Daniel Pudil, Lukáš Zelenka, Radko Gudas, Jirka Tlustý, Petr Mrázek, MMA fighter Jirka Procházka… Chtěli jsme byť i sebemenší roli obsadit dobrým hercem, sportovcem a hlavně naším kamarádem,“ prozradil Štáfek.

Vyšehrad Fylm dorazí do kin 14. dubna a fanoušci se mohou těšit na snímek nabitý nejen hvězdami, které si reálně fotbalem prošly, ale také na hlášky, jež si pravděpodobně v českém sportu opět najdou své trvalé místo.

Ve Fylmu se objeví Laviho osmiletý syn
Ve Fylmu se objeví Laviho osmiletý syn