Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Prezident FIFA podržel krvavého agresora Rusko: Nechutná cenzura videa z Ukrajiny!

Autor: nem

Zní to jako černočerný humor, ale i v případě neúčasti Čechů na MS v Kataru se dá říct: „Všechno špatné je k něčemu dobré.“ Součkovi a spol. totiž odpadnou lekce z řeči agresora Putina.

Dnes se v Dauhá losuje složení skupin mundialu (18:00, ČT sport). Na haldách písku a petrodolarů tomu předcházel hanebný kongres FIFA.

Na 208 delegátů mělo hlasovat o pozastavení členství či vyloučení Ruska ze světové federace z trestu za rozpoutání okupační války na Ukrajině. Nehlasovalo! Tenhle bod úplně vypadl z agendy jednání! Proč? Možná proto, že prezident FIFA, Švýcar s italským pasem Gianni Infantino (52), má pověst Putinova pucfleka.

Od notně podezřelého přidělení MS 2018 Rusku a hlavně od května 2019. Tehdy se mu dušička tetelila blahem, když ho car ruské kleptokracie a nepřítel svobodného světa dekoroval Řádem přátelství. „Je to jen začátek naší plodné spolupráce,“ rozplýval se s metálem na saku Gianni. Ta družba evidentně jede dál. Místo oznámení sankcí, k nimž kupříkladu přistoupily vrcholné asociace hokeje či biatlonu, Infantino včera z pódia v Kataru blábolil: „Měli bychom vytvořit porozumění.“

Ale to není všechno. Jeden se musí štípnout, aby té zrůdnosti uvěřil. V době, kdy Putinova krvelačná soldateska páchá válečné zločiny a masakruje v Mariupolu děti, ustavila FIFA ruštinu jako oficiální jazyk mezinárodní federace! V sále v Dauhá při tom seděl činovník ruského svazu Alexej Sorokin. Spokojeností si mnul ruce tak hlasitě, že to bylo slyšet až v Putinově bunkru na Sibiři…

Hřát ho muselo i to, jak FIFA zametla s ukrajinským předsedou fotbalového svazu Andrijem Pavelkou, který měl k projevu připraveno video se záběry z rozbombardované vlasti. To proto, aby delegáti na vlastní oči viděli svinstva, které Rusové na Ukrajině vyvádí. Pustit ho ale nesměl!

Nevadí, všichni si jej mohli prohlédnou alespoň na facebooku:

Šéf FIFA Gianni Infantino
Šéf FIFA Gianni Infantino