Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Táta fotbalisty Šurala tři roky po jeho smrti: Kvůli vnučkám jsme snaše hrozili soudem!

Autor: pl

Tři roky. Taková doba uplynula od tragické smrti fotbalisty Josefa Šurala (†28), který zemřel v Turecku po nehodě minibusu. Během té doby si lidé ze Šuralova nejbližšího okolí prošli nejedním dramatem. Zejména jeho rodiče, kteří vdově Denise dokonce pohrozili soudními tahanicemi.

Bývalý reprezentant jel před třemi lety v minibusu z utkání svého mužstva Alanyasporu společně se šesti spoluhráči. Řidič ale kousek před cílovou stanicí usnul, havaroval, a Šural následně z vozidla vypadl. Okamžitě byl transportován na operační sál, kde podstoupil operaci hlavy. Neúspěšně. Bývalý hráč Sparty nebo Brna zraněním podlehl, bylo mu pouze 28 let.

Pro rodiče fotbalisty se jednalo o zdrcující zprávu. Kromě toho se ale přestali vídat také se svými vnoučaty. Ne proto, že by už neměli zájem, ale protože jim to Denisa nedovolovala. Situace se vyhrotila do takové míry, že rodiče zesnulého fotbalisty pohrozili své snaše soudem. „Změnilo se to tak, že jsme potom Denise pohrozili soudem, že nám nedává děti. Od té doby je to celkem v pohodě. Pro holky si jezdíme do Prahy každý měsíc a jsou vždy v Brně většinou tak tři až čtyři dny. To je vše,“ popsal webu extra.cz otec Josefa Šurala.

Zpátky za mámou se jim nechce

Denisa před dvěma lety uvedla, že vztahy mezi ní a rodiči Šurala jsou na bodě mrazu. Na to odpověděl tatínek Josefa. „Mrzí mě, že Denisa uvádí špatné vztahy s rodinou. O ničem takovém ale nevím, my jsme jí nikdy nic neudělali. Až postupem času vázla z její strany komunikace a o vnoučatech jsme se převážně domlouvali s jejími rodiči,“ sdělil v minulosti Šural senior pro extra.cz. Naštěstí už je ale vše v pořádku, a Šuralovi rodiče svá vnoučata vídají pravidelně. „Na Moravě u babi jsou moc šťastné a nikdy se jim nechce do Prahy,“ řekl Šural na závěr.

Denisa Šuralová měla s Josefem dcery Vanessu Alex (8) a Melissu Denise, která se narodila jen dva měsíce před tátovou smrtí. Kromě toho má ještě syna Tomáše s kontroverzním podnikatelem Tomášem Horáčkem. S ním si začala jen dva měsíce po Šuralově smrti. 

Sparta - Baník: Pieta za Šurala. Otřesení Letenští nastupují do zápasu s jeho jmenovkou
Video se připravuje ...