Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Propadák! Gerrard přišel o desítky milionů kvůli „zdravé“ vodě

Autor: pl

Tak tohle se trenérovi Aston Villy Stevenu Gerrardovi (41) opravdu nepovedlo. Nedávno vyšlo najevo, že bývalý fotbalista Liverpoolu přišel o velkou sumu peněz kvůli nepovedené investici. Co se stalo? Gerrard přišel v přepočtu o skoro 25 milionů korun tím, že pokryl dluhy firmy, do které sám investoval. Firma se na první pohled tváří, že vyrábí zdravou vodu. Úplně tomu tak ale není.

Fotbalová legenda, která loni upadla mezi Čechy po sérii velice kontroverzních výroků v nemilost, byla mezi investory, kteří napumpovali do firmy 2,5 milionu liber (v přepočtu 73 milionů korun) do přírodní, alkalické vody, která se tvářila jako zdravá. Jedno celé balení se prodává za 20 liber (cca 585 korun).

Sám Gerrard vlastnil 25% v podniku, který řídil jeho kamarád. Společnost nejdřív tvrdila, že alkalické nápoje mají mít zdravotní přínosy při regulaci hladiny pH v těle. Vyšlo ale najevo, že jejich voda není tak tělu prospěšná, jak prezentovali. Tím se ostatně bránila i firma před možnou žalobou vyloučením své odpovědnosti. „Zdravotní přínos pití alkalické vody je založen na uznávaných vědeckých údajích. Přírodní alkalická voda Angel Revive netvrdí, že pití naší vody má nějaké léčivé účinky. Přesvědčení o těchto účincích je vaše,“ uvádí firma.

Firmě už v minulosti půjčil

Gerrardova investice by měla pokrýt dluhy firmy, které jsou aktuálně ve výši 788 483 liber (více než 23 milionů korun). Kromě toho pozastavila objednávky poté, co došly zásoby. Už dříve půjčil Gerrard firmě 371 524 liber (necelých 11 milionů korun).

Bývalý skvělý fotbalista v Česku upadl v nemilost proto, jak se choval po loňském utkání mezi Slavií a Rangers Glasgow. Vrcholem bylo, když vylákal fotbalistu Ondřeje Kúdelu po utkání do tunelu pod záminkou vyjasnění situace jen proto, aby ho mohl Glen Kamara fyzicky napadnout.

Novým trenérem Aston Villy se stal Steven Gerrard
Novým trenérem Aston Villy se stal Steven Gerrard