Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Hancko po omluvence z nároďáku „dostal kartáč“. Rázný vzkaz od Plíškové!

Pro drtivou většinu lidí je narození potomka ten nejlepší den v životě. Fotbalista pražské Sparty Dávid Hancko (24) není výjimkou, když přivítal na světě novorozeného syna Adama, kterého má s tenistkou Kristýnou Hanckovou (rozenou Plíškovou) (30). Ne všichni ale sdíleli radost. Třeba ex-kouč slovenského výběru Ladislav Jurkemik (68), který mu vyčetl absenci u reprezentace. K situaci se vyjádřila i sestra Karolína.

Šťastný pár zveřejnil fotku prvorozeného pár hodin po narození. Teď Kristýna přidala na sociální sítě další snímek. Konkrétně manžela se synem, jak oba spí. „Miluji, že jsi s námi,“ napsala k fotce česká tenistka. Lounská rodačka tak byla vděčná za přítomnost manžela i přes kritiku některých osob.

Ve stejných dnech se ale rovněž hraje Liga národů, ve které Slovensko hraje čtyři zápasy v deseti dnech. Čeká je Bělorusko, Ázerbajdžán a dvakrát Kazachstán. Fakt, že si rodák z Prievidze vybral rodinu místo reprezentace, naštval zástupce trenérů ve Výkonném výboru SFZ (Slovenský futbalový zväz) Ladislava Jurkemika. V rozhovoru pro web Sportnet jeho rozhodnutí jasně odsoudil, a řekl, že měl dát přednost reprezentaci před rodinou.

Sestra se hned zastala

To nenechalo chladnou dvojče Kristýny, Karolínu Plíškovou. „Tak když nedáš narození dítěte na první místo, tak co už?,“ napsala Karolína k článku na instastories. „Já bych se teda nechtěla narodit někomu, kdo dá přednost jednomu zápasu,“ bránila svou sestru. 

Česká tenistka Kristýna Hancková (rozená Plíšková)
Česká tenistka Kristýna Hancková (rozená Plíšková)