Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Polojasno, bouřka 28°C

Tvrďák Camara hrál v Pardubicích s ukrajinskou vlajkou, teď prchá do Ruska

Autor: sm

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Takové motto teď nejspíš zvolil bývalý pardubický hráč Anthony Camara. Zatímco ve městě perníku nastupoval na led s ukrajinskou vlajkou na čele, teď si v Česku balí kufry a pádí za novým angažmá, na které kývl překvapivě právě Rusům.

Kanaďan Anthony Camara během uplynulých měsíců překvapil hned dvakrát. Nejprve svým výkonem v playoff, kde v barvách Pardubic v osmi zápasech připsal pouhé dvě asistence, a podruhé smlouvou, kterou si domluvil poté, co musel v pernikovém městě zabalit kufry. 

Už před časem oznámil pardubický šéf Dědek, že pro Kanaďana v týmu dále není prostor: „Ano, už je to uzavřená kapitola. Nebude u nás hrát dál. Stává se, že někde máte uzavřenou smlouvu, ale musíte skončit. V Dynamu pro něj pro příští sezonu není místo,“ pravil.

A tak se Camara musel poohlédnout po místě někde jinde. A našel. Překvapivě právě tam, kde by to ve chvílích, kdy útočník nastupoval do zápasů s ukrajinskou vlajkou na čele, tipoval jen málokdo.

Míří totiž právě do Ruska, které vpadlo na Ukrajinu a už několik měsíců tam páchá zvěrstva. Přesně do té stejné země, které symbolem na helmě ještě před nedávnem vyjadřoval solidaritu. Pak ale dostal lano z KHL a díky nabídce Nižněkamsku tak nejspíš na svůj původní postoj Kanaďan radši přehodnotil...

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Camara končí v Pardubicích a míří do Ruska
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Camara končí v Pardubicích a míří do Ruska