Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Bývalý šéf formule 1 šokuje: Za Putina bych klidně schytal kulku, je to prvotřídní chlap

Autor: sm

Myslíte to vážně? Někdejší šéf formule 1 Bernie Ecclestone (91) si pro sebe ukrojil pořádný krajíc pozornosti poté, co se zastal ruského prezidenta Vladimíra Putina. Muže, jehož armáda momentálně pustoší Ukrajinu a jehož vojáci znásilňují batolata či zabíjejí nevinné civilisty. Ostatně, i pro zabíjení nevinných občanů našel Ecclestone omluvu...

„Stále bych za něj schytal kulku. Je to prvotřídní člověk. Věří, že co dělá, je správné pro Rusko,” začal bývalý šéf formule 1 televizní rozhovor v pořadu Dobré ráno, Británie. „Bohužel, on stejně jako mnoho byznysmenů a stejně jako já, čas od času dělá chyby,“ připustil Ecclestone. Tím ale jakékoliv negativní vyjádření směrem k ruské hlavě státu uzavřel.

Vinu za to, jaká je situace na Ukrajině, přikládá Brit spíše Volodymyru Zelenskému : „Na Ukrajině mají takovou osobu, která bývala profesionálním komikem. A zdá se, že v té profesi chce pokračovat. Protože myslím, že kdyby o věcech přemýšlel, pokusil se s  Putinem mluvit a naslouchat mu, mohl s tím něco udělat.“

Moderátor následně Ecclestonovi připomněl, že válku rozpoutal právě Putin, jehož vinou na Ukrajině umírají i civilisté. Naposledy se tak stalo například poté, co Rusové raketou zasáhli nákupní centrum. Během války ale nesmyslně útočili i na další cíle, jakými byla například porodnice. Tyto útoky ale Rusové většinou popírají, případně se bezdůkazně vymlouvají na to, že se v místech schovávali ukrajinští vojáci.

Na podobnou notu se naladila i bývalá hlava královny motosportu: „Zabíjení civilistů nebylo záměrné,“ omlouval kroky ruského prezidenta a raději poukázal na to, že i Američané podnikali vojenské operace v zemích, která s nimi nesouviseli. 

Ecclestone také tvrdil, že Zelenskyj mohl svým přístupem zabránit mnohem více věcem, než Putin.

Nad vyjádřením bývalého šéfa F1 zůstává rozum stát
Nad vyjádřením bývalého šéfa F1 zůstává rozum stát