Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Hamiltonovi má k cestě zpátky na výsluní pomoct chytrá postel: Jaký je v ní sex?

Autor: rau

Běžný člověk aby každé ráno trnul, co všechno se o své noci dozví. Sedminásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton (37) ale věří, že ho chytrá postel »eight sleep« vyšvihne zpátky mezi nejlepší z nejlepších.

Britský pilot už zažil lepší sezony. V nejprestižnější sérii šoféruje šestnáctým rokem, v každém z nich vyhrál alespoň jednu Velkou cenu, jenže… Jenže letos zatím nic! Na to, aby prokletí zlomil, mu zbývá už jen šest závodů. Nejaktuálnější už v neděli v Singapuru. Nebo o týden později v Japonsku. „Je to nejtěžší část sezony,“ má jasno lékař stáje Mercedes Luke Bennett, který spolupracoval s 30 jezdci F1. Jak se podle něj vypořádat s náročnými časovými posuny a ještě těžší aklimatizací? Spánkem!

Spása pro piloty

Na kouzelné posteli, jež teď s Hamiltonem cestuje od štace ke štaci, se prý chrní jako v bavlnce. Pětivrstvá matrace umí divy. V zimě hřeje a v létě ochladí. Taky monitoruje dech či srdeční frekvenci. „A prokazatelně zlepšila reakční časy řidičů a jednou bude zachraňovat životy. Za pár let bude fungovat obdobně jako magnetická rezonance. Skenovat vás bude přímo během spánku,“ tvrdí spolumajitel firmy Eight sleep a někdejší lyžař Matteo Franceschetti.

Lože už využívá asi dvoustovka sportovců. Ti prý mají o 32 procent lepší spánek a o 19 procent kvalitnější regeneraci. O tom, jestli je na chytré matraci i kvalitnější sex, se zatím nikdo nezmínil. Třeba bude první právě Hamilton.

Lewis Hamilton ve Spa
Lewis Hamilton ve Spa