Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Smutná zpráva z MS: Televizní expert (†65) už se ze šampionátu domů nevrátí

Autor: sm

Do důchodu už mu zbývalo sotva pár týdnů, ale bohužel se jej nedočkal. Stejně jako návratu z Kataru domů za rodinou. Televizní expert Roger Pearce se celkem podílel na osmi fotbalových šampionátech a letošní se mu bohužel také stal osudným...

Šampionát v Kataru byl poslední velkou akcí, na které se měl technický ředitel ITV Roger Pearce podílet. Pak jej měl čekat zasloužený odpočinek v důchodu. Namísto toho ale přišla nečekaná smrt.

„S nesmírným smutkem a zármutkem vám musím oznámit, že Roger Pearce zemřel v noci ve svém hotelovém pokoji v Kataru,“ oznámil sportovní komentátor ITV Mark Demuth. Sám Pearce pro stanici pracoval dlouhých 43 let a svou štaci u tohoto zaměstnavatele měl ukončit k poslednímu dni tohoto roku.

„Uvědomuji si, že tato zpráva bude pro všechny velkým šokem. Jeho nejbližší rodina byla informována, stejně jako tým pracující zde v Dauhá. Roger byl mnoho let tolik oblíbenou osobností v tomto odvětví. Každý, kdo s Rogerem pracoval, se těšil z jeho společnosti a nemohl se ubránit úsměvu, když byl nablízku,“ zavzpomínal spolupracovník na zesnulého ředitele.

„Roger byl člověk, který vše zařídil. Ať už byl na místě na menším neligovém hřišti, nebo pracoval na tak složité technické operaci, jako bylo toto mistrovství světa,“ dodal Demuth, podle kterého jsou Pearcovi spolupracovníci po zdrcující zprávě otupělí a sdílejí mezi sebou pocit ztráty.

Stanice, pro kterou Roger pracoval, vzdala svému zesnulému pracovníkovi hold během pondělního duelu mezi Walesem a USA.

Témata:  blesksportDauháUSAWalesKatardům