Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Odmítám podporovat gaye! Ruský hokejista odmítl v NHL jít na rozbruslení

Autor: ČTK, pl

Prý je to kvůli jeho náboženství. Alespoň takhle odůvodnil Ivan Provorov svou absenci při rozbruslení, když pohrdl duhovým dresem na podporu komunity LGBT+. Tým Philadelphia Flyers, za který ruský bek hraje, se přitom plně hlásí za práva sexuálních menšin. Co na zarážející situaci říká jeho kouč?

V utkání proti Anaheimu, ve kterém už hokejisté Philadelphie hráli v obvyklých dresech, šestadvacetiletý Provorov nechyběl. Při výhře 5:2 bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2017 nebodoval, ale s časem na ledě 22:45 byl nejvytíženějším hráčem utkání.

Po zápase Provorov uvedl, že rozbruslení vynechal kvůli pravoslavnému vyznání. ,,Respektuji každého i volby, které učiní. A já jsem si vybral, že chci být upřímný sám k sobě i své víře," citovala ho agentura AP.

Upřímný za všech okolností

Za obránce se postavil trenér Philadelphie John Tortorella, který je známý svým konzervativním přístupem. ,,Tohle je přesně to, co na něm uznávám. Za všech okolností je upřímný. Prostě má nějakou víru a něčemu věří," prohlásil čtyřiašedesátiletý kouč.

Philadelphia reagovala prohlášením, že klub i řada jeho hráčů aktivně podporuje inkluzi i komunitu LGBT+. Jedním z nich je i útočník Scott Laughton, který uvedl, že s Provorovem problematiku menšin probere.

Provorov uvedl, že pohrdl podporou LGBT+ komunity kvůli svému náboženství
Provorov uvedl, že pohrdl podporou LGBT+ komunity kvůli svému náboženství