Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Ogrodníková fandila Vránovi na dálku: Postup do čtvrtfinále z Afriky!

Autor: Tadeáš Mahel

Vzdušnou čarou je dělí bratru 8700 kilometrů, díky moderním technologiím ale mohou sledovat každý svůj krok. Postupový gól Petra Vrány (37), kterým Třinec z předkola play-off vyřadil Litvínov, Nikole Ogrodníkové (32) neunikl.

Svoji lásku světu oznámili loni v létě. Nikola byla po rozchodu s oštěpařským kolegou Vítězslavem Veselým, Petr se vzpamatovával z tragédie, kdy se pod jeho manželkou Lindsey (†35) prolomil led a on zůstal na výchovu syna Lea sám. „To, že jsem potkala Peťu s dítětem, byla výhra. Nejenom, že jsem našla skvělého partnera, ale měla jsem rovnou i syna,“ má jasno Ogrodníková. Její oštěpařská kariéra ji nicméně nutí novou rodinku čas od času opustit.

A teď oddych

Ogrodníková coby členka tréninkové skupiny Jana Železného tradičně tráví dlouhé týdny přípravou v Jihoafrické republice. A když její Petr s Třincem hrál třetí zápas předkola play-off, ona to sledovala na tabletu z grilovačky. „Jsem na tebe strašně hrdá,“ vzkázala partnerovi. Ten vítězným gólem zařídil triumf Ocelářů nad Litvínovem 4:2 a zároveň i postup do čtvrtfinále, když Třinec sérii ovládl 3:0 na zápasy. „Gratulace, kluci,“ dodala »Ogro«.

Vránu mohla hřát nejen gratulace jeho milé, ale především fakt, že se v aktuální sezoně trefil úplně poprvé. Dlouho kurýroval operované zápěstí, na led se vrátil v půlce února a teď mazácky trefil postup. „Hlavně že jsme vyhráli a můžeme si odpočinout. Je to potřeba, protože pokud chceme jít do finále, čekají nás ještě tři série,“ usmíval se do kamer ČT.

Oštěpařka Nikola Ogrodníková popřála na dálku svému partnerovi Vránovi k postupu do čtvrtfinále
Oštěpařka Nikola Ogrodníková popřála na dálku svému partnerovi Vránovi k postupu do čtvrtfinále