Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Djokovič přišel kvůli odmítnutí očkování o miliony i post jedničky: Co na to říká?

Autor: pl

Pokud to tak bude pokračovat, bude mít za chvíli s nadsázkou více zákazů než vyhraných grandslamů. Hvězdný tenista Novak Djokovič (35) opět nebyl vpuštěn na turnaje do Spojených států kvůli odmítnutí vakcíny proti covidu-19. Tím pádem přišel nejen o několik milionů, ale také o prvenství v žebříčku ATP. Nyní prozradil, jestli by se v minulosti rozhodl jinak.

Djokovič požádal úřady USA o udělení výjimky, ale ani to nepomohlo. Držitel 22 grandslamů tak přišel o Indian Wells i Miami Open. Jenže kromě účasti na prestižních turnajích a milionů korun přišel i o post světové jedničky, na kterém ho vystřídal španělský mladíček Carlos Alcaraz (19).

Jak se „Djoker“ s obtížnou situací vyrovnává? Lituje určitých rozhodnutí? „Ne, ničeho nelituji,“ svěřil se rodák z Bělehradu v rozhovoru pro CNN. „Během života jsem se naučil, že lítost vás jen brzdí a nutí vás žít v minulosti. Tohle nechci. Zároveň ale ani nechci až moc myslet na budoucnost. Přeji si žít zkrátka v přítomnosti, ale samozřejmě dělat tak, abych si pro sebe vytvořil lepší budoucnost. Alcarazovi blahopřeji. Jednoznačně si zaslouží být na špici,“ ocenil Djokovič výkony soupeře.

Mimo jiné promluvil jeden z nejlepších tenistů v historii o samotných turnajích v Americe. Podle jeho slov ho vlastní neúčast na Indian Wells a Miami Open mrzí, protože na obou turnajích zaznamenal v minulých letech hned několik úspěchů. Klíčový je ale americký grandslam. „Doufám, že se ke konci léta situace změní zejména kvůli US Open. To je pro mě ten nejdůležitější turnaj na americké půdě,“ vyzdvihl Srb věhlasný podnik.

Djokovičovi totiž chybí jediná výhra k tomu, aby se osamostatnil na první příčce historické tabulky vyhraných grandslamů, se kterou se aktuálně dělí s Rafaelem Nadalem (36). Uvidíme Novaka ke konci srpna v New Yorku? Odpovědět na tuhle otázku se ještě nedá, ovšem v otázce nejvíce vyhraných grandslamů v historii může být jasno už v květnu během French Open.

Djokovič svého rozhodnutí ohledně odmítnutí očkování nelituje
Djokovič svého rozhodnutí ohledně odmítnutí očkování nelituje