Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Stav krasobruslaře Kostomarova se nijak nelepší: Děsivá slova chirurga!

Autor: pl

Jako by jeho utrpení nebylo už dost. Slavný krasobruslař Roman Kostomarov (46) leží v moskevské nemocnici Kommunarka už více než dva měsíce. Za tu dobu přišel podle ruských médií o nohu, část druhé a taky o prsty na rukou. Nedávno se o názor na zdravotní stav krasobruslaře podělil chirurg Andrej Šestakov. Žádné dobré zprávy to nejsou!

Vedle zápalu plic nebo gangrény bylo v případě Kostomarova diagnostikováno také mnohočetné selhání orgánů. Na to se podíval chirurg Andrej Šestakov, který je bohužel poslem špatných zpráv.

„Selhání orgánů je v případě Kostomarova komplikované a vážné. Testy sice vyšly dobře, ale v případě mnohočetného selhání orgánů je předčasné se radovat. Upřímně, nevidím žádný důvod k pozitivnímu hodnocení zdravotního stavu,“ mírnil Šestakov optimismus po nadějných výsledcích v rozhovoru pro ruský server Sport24. Pro držitele zlaté medaile z olympiády z roku 2006 je tohle další z řady zdravotních problémů, kterým musí za poslední dva měsíce čelit.

Kostomarov byl převezen do nemocnice v Moskvě 10. ledna poté, co vystupoval v lední show Čaroděj ze země Oz. Představení se ale konalo venku, kde teplota klesla na -30 stupňů Celsia. Rodák z hlavního města Ruska následně dostal zápal plic a musel být převezen do nemocnice, kde bojuje o život už více než 60 dní.

Krasobruslař Roman Kostomarov leží v nemocnici už více než 60 dní. Na snímku se svou ženou Oxanou
Krasobruslař Roman Kostomarov leží v nemocnici už více než 60 dní. Na snímku se svou ženou Oxanou