Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Polojasno 30°C

Zdravotní stav krasobruslaře Kostomarova se prudce zhoršil: Jeho život visí na vlásku!

Autor: pl

Nejdříve přišel o nohu, část druhé a údajně i o některé prsty na rukou. Nyní může hvězdný krasobruslař Roman Kostomarov (46) přijít dokonce o život! Jak uvádí ruská média, zdravotní stav slavného sportovce se prudce zhoršil. Konkrétně má mít poškozenou část mozku!

Extrémně závažný. Přesně takový je podle moskevských lékařů zdravotní stav krasobruslaře Romana Kostomarova, který byl 10. ledna hospitalizován se zápalem plic. Podle tiskové agentury RIA Novosti se nyní mělo držiteli zlaté olympijské medaile z roku 2006 spustit krvácení do mozku.

„Došlo ke krvácení, přičemž byla poškozena část mozku. Vytvořil se mu tam hematom (krevní výron, pozn. red.) a jeho stav je velmi vážný,“ uvedla agentura. Kanál SHOT ze sociální sítě Telegram doplnil, že největší problémy jsou v pravé týlní a levé temenní oblasti.

„Ohnisko se nachází v pravém čelním laloku, kde má otok. Lékaři se domnívají, že infekce ze zánětu středního ucha mohla přejít z uší do mozku a způsobit komplikace," upřesňuje kanál.

Kostomarov musel být převezen do moskevské nemocnice Kommunarka poté, co v šílených -30 stupních vystupoval pod širým nebem v představení Čaroděj ze země Oz. Doktoři následně diagnostikovali sepsi s pneumonií a umístili ho na jednotku intenzivní péče, kde ho připojili na plicní ventilátor. Později se infekce rozšířila. Vlivem toho mu podle tamních médií museli amputovat nohu, část té druhé i některé prsty na rukou. Dokážou mu zachránit život?

Kostomarov bojuje o život. Podle lékařů se mu spustilo krvácení do mozku
Kostomarov bojuje o život. Podle lékařů se mu spustilo krvácení do mozku