Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Sparťanka Pochmanová a slávistka Černá rozzářily ateliér před nedělním bojem: Elegantní derby!

Autor: nem

Právě jste v ateliéru Blesku a koukáte na živoucí krásu něžného pohlaví. Zkuste si představit, že tyhle dvě okouzlující dívky si na place půjdou po rozkošných nohách. Taky vám to neštymuje?

Leč, už je to tak. Sparťanka Aneta Pochmanová (21) a slávistka Franny Černá (25) si to v neděli (14:00, O2 TV) rozdají v matce všech českých fotbalových bitev v dámském provedení.

Rozhovor s fotbalistkou Sparty Anetou Pochmanovou si můžete přečíst zde

Rozhovor s fotbalistkou Slavie Franny Černou si můžete přečíst zde

 

Rekord za 100 kaček?

Vrozený půvab a elegance ve slušivých šatečkách půjdou stranou. Nastane nesmlouvavá hektická bitva. Ženské derby se odehraje na hlavním stadionu na Letné po sedmnácti letech. Sparta udělala vstupenkami za »lidovku« 100 korun všechno proto, aby padl rekord návštěvnosti na elitní soutěži žen, jenž činí 6882 diváků.

Domácí děvčata jsou v tabulce druhá o bod za družinou v sešívaných dresech. Buď jak buď, jen mezi nimi se rozhodne o tanci s trofejí. Dosavadní bilance říká, že rudé dámy získaly 21 a červenobílé rivalky 8 českých titulů. Sparťanky koučuje Martin Masaryk vyzbrojený stážemi v AC Milán a v Bayernu Mnichov. Slávistky cepuje někdejší hvězda mužského souboru sešívaných Karel Piták.

Sparťanský dres obléká Aneta od mládežnických kategorií.
Sparťanský dres obléká Aneta od mládežnických kategorií.