3. března 2023 • 04:50

Stašková: Šikana od kluků, konkurent Hložek a masakr při focení s Ronaldem

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Olayinka si na disciplinárku přišel pro trest. Vynechá pohár i Spartu
Třinec - Sparta: Forman nesmyslně sekl Adámka mezi nohy a dohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do dalšího dílu pořadu No stress s atletkou Nikolou Bendovou přijala pozvání fotbalistka Andrea Stašková. Útočnice a spolužačka Bendové nyní působí v Atlétiku Madrid, kam přestoupila z Juventusu, se kterým se ve třech sezonách radovala ze tří mistrovských titulů. Dlouholetá reprezentantka byla v roce 2022 poprvé vyhlášena nejlepší fotbalistkou ve svazové anketě. Čemu musela čelit na cestě do vrcholového fotbalu?Rodačka ze Znojma se domů nevrací moc často, ale i tak se snaží být vzorem pro začínající české hráčky. Když mluví o svých sportovních začátcích, nemá jen pozitivní vzpomínky. Na základní škole se setkala se šikanou, když někteří kluci nedokázali překousnout, že by holka mohla být ve fotbale lepší. A kvůli tomu zvažovala i konec s tímto sportem.

Jejím největším konkurentem v dětství byl Adam Hložek, velký talent a dnes hráč Leverkusenu, proti kterému hrála na turnaji v Ivančicích. K jejich rivalitě řekla: „My jsme vždycky bojovali o nejlepšího hráče a střelce, to mě vyburcovalo. Nakonec jsme ale vyhráli oba.”

Zavzpomínala i na období, kdo hned po maturitě přestoupila ze Sparty do Juventusu. Neměla to vůbec snadné a to nejen kvůli problémům s podepsáním smlouvy.  „Neuměla jsem jazyk, byl to obrovský rozdíl mezi kvalitou hráček i tréninků. Byla jsem začátečník a moc se mi nedařilo,” zhodnotila Andrea zpětně. Ale nevzdala se, domluvila si individuální tréninky, aby se zlepšovala.

V klubu v té době působil také hvězdný Cristiano Ronaldo, který je jejím vzorem a několikrát se s ním setkala. „Využila jsem příležitost se s ním vyfotit, ale byl to docela masakr. Kolem něj bylo asi šest sekuriťáků, protože se chtěl fotit každý.” zavzpomínala.

Andrea Stašková v dresu Atlétika Madrid, kam přestoupila z Juventusu
Andrea Stašková v dresu Atlétika Madrid, kam přestoupila z Juventusu

Plat ve španělském klubu je mnohonásobně vyšší, než byl v české lize a Andrea si uvědomuje, že se tak daleko dostala díky podpoře rodičů a rozhodla se jim to oplatit.

„Vždycky si přáli auto, tak jsem jim chtěla udělat radost a koupila ho. Chtěla jsem jim to vrátit zpátky,” líčila.

A co na závěr vzkázala malým fotbalistkám? „Nikdy nepřestávejte, běžte si za svým snem. Dělejte, co vás baví. Budu vám držet palce.”

Co dalšího prozradila Stašková ve videu

  • Jak to má s učením jazyků, za jak dlouho se naučila plynně italsky?
  • Jak probíhala její setkání s Cristianem Ronaldem?
  • Jak mezi sebou komunikují hráčky v Atlétiku Madrid?
  • Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Spartou a zahraničními kluby?
  • Co považuje za svůj největší úspěch?
  • Využívá služeb mentálního kouče?
  • Jak její výkony ovlivnily počty sledujících na Instagramu?
  • Jak často ji v klubu váží a jak striktní dodržuje životosprávu?
  • Jak vypadá běžný den profesionální fotbalistky?
  • Jaké příběhy se skrývají za jejími tetováními?

Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud