Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Místo hokeje box i šerm: Bílina se při kvalifikačním duelu dostala do potyčky i s diváky

Autor: sm

Nervy pracovaly na plné obrátky! Utkání mezi Kralupy nad Vltavou a Bílinou přineslo dost nečekanou podívanou. Roztržka mezi hráči, jenž by vzhledem k důležitosti utkání, které se odehrálo v rámci kvalifikace o druhou ligu, se z ledu přenesla dokonce na tribuny a střídačka Bíliny se dostala do konfliktu s fanoušky. Hostující celek pak odmítl vypjatý zápas dohrát. 

O podívanou nebyla nouze! Pikantní duel mezi Kralupy, které v minulém utkání zvítězily na půdě soupeře vysoko 7:3 se až do poslední třetiny praktikcky ničím nevymykal. Po druhé periodě si ale brankář hostujícího celku stěžoval na to, že jej diváci oslepují laserem. Pořadatel divákovi jeho hračku zabavil a mohlo se v klidu hrát dál. Jenže Drakům, kteří přijeli na nedělní zápas pouze ve 14 hráčích, se začaly jejich emoce vymykat z rukou.

Dost patrné byly především u kapitána Draků František Bakrlík, který krátce po startu poslední třetiny fauloval a následně hráče soupeře začal valit pěstmi, navíc bez rukavic a naznačoval také údery kolenem. Kromě toho Bakrlíkův parťák Jánský čárovému sudímu bránil v zásahu do rvačky a dostal trest za napadání rozhodčího. Sudí kapitánovu boxerskou vložku, o kterou podle zápisu napadený Tomáš Soukup nejevil zájem, ocenili trestem ve hře, ale ani tím nic neskončilo.

Bakrlík vzápětí vyfasoval také osobní trest, když směrem k domácím fanouškům ukazoval prostředníček a další zbytečná gesta, která s hokejem nemají nic společného. To už nervy neudrželi ani příznivci Kralup a někteří z nich obětovali svá piva na polití hráčů i funkcionářů soupeře. Následoval také šermířský souboj s hokejkami, kterého se ujal jeden z fanoušků a osazenstvo střídačky.

Video z celého incidentu se objevilo na sociálních sítích a není asi moc překvapivé, že se duel nedohrál. 

Krátce po zveřejnění video začali hokejoví fanoušci rozebírat Bakrlíkovu historii. Nejde totiž zdaleka poprvé, co si kluziště spletl s ringem. V Polsku se před 12 lety během svého působení za  Podhale Nowy Targ pustil do trenéra soupeře a rozpoutal hromadnou rvačku. Svému klubu měl následně znepříjemnit situaci postojem k jednání s disciplinárkou. 

„Bohužel jsme měli před disciplinární komisí omezený manévrovací prostor, protože Bakrlík se navzdory našim prosbám jednání nezúčastnil a odjel do České republiky za rodinou,“ uvedl tedy předseda klubu Miroslaw Mrugala.

Podle hokej.cz Františka Bakrlíka pověst předchází také v Anglii.  „Jejich kapitán Bakrlík, který má velmi zajímavou historii, prý má i v Anglii zakázanou činnost, začal vyhledávat rvačky. Podařilo se mu to. K rvačce si vybral menšího soupeře, ale ten si vedl velmi dobře a Bakrlík to neunesl,“ řekl pro web zdroj z Kralup nad Vltavou.