Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Jankto odmítl test na drogy a navíc: Řídil, přitom nesmí!

Autor: sm, ČTK

Odmítl test na drogy i lékařské vyšetření! To ale není celý příběh úterního průšvihu Sparťana Jakuba Jankta (27). Jak se Blesku podařilo zjistit, sparťanský záložník za volant usedl bez řidičského průkazu. Ten u sebe mít ani nemohl, protože mu byl v minulosti zadržen.

Skrývá něco? Taková otázka se honila hlavou fotbalovým fanouškům v úterý odpoledne, kdy dorazila informace od webu PrahaIN.cz. Podle něj totiž krátce po poledni policie zastavila u Strahovského stadionu Jakuba Jankta poté, co na lince 158 oznámil jiný řidič podezření, že je šofér vozidla před ním pod vlivem omamných látek. 

„Vozidlo následoval a poté, co řidič vozidla zastavil v ulici Vaníčkova, dorazili tam policisté. U řidiče byla dechová zkouška negativní. Nicméně následný test na drogy řidič odmítl a odmítl i lékařské vyšetření,“ řekl serveru tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

To ale evidentně nebylo vše. Brzy se veřejností začala šířit zpráva o tom, že Jankto už v minulosti o řidičák přišel a za volantem tedy nejspíš neměl co dělat. Informaci o chybějícím dokladu potvrdila Blesku i policie: „Mohu potvrdit, že policisté při kontrole zjistili, že muži byl v uplynulých měsících úředně odebrán řidičský průkaz,“ řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Fotbalový reprezentant získal světovou pozornost v únoru krátce poté, co se jako první tuzemský fotbalista přihlásil k homosexuální orientaci. Dočkal se obrovské vlny podpory, kterou mu vyjádřila řada známých osobností napříč zeměkoulí. Za úterní počínání by jej ale nejspíš nikdo z nich nepochválil. 

Jakub Jankto měl v úterý po poledni řešení s policií. Té odmítl test na drogy
Jakub Jankto měl v úterý po poledni řešení s policií. Té odmítl test na drogy