Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 23°C

Sparťani řádili na Vltavě: Plavba šampionů! Karlův most zrudnul a Křetínský na palubě

Autor: pl

Důvod slavit mají pořádný. Vždyť přeci ukončili devítileté období bez ligového titulu. Sparťanští fotbalisté se po divokých oslavách v kabině, autobusu a s fanoušky před Strahovem tentokrát přesunuli na loď. Během oslav si navíc jeden z hráčů rýpl do člena realizačního týmu Slavie.

Vítězné doutníky, týmový vláček na benzínce nebo fyzioterapeut zavřený v lednici. Oslavy 37. titulu Sparty jsou opravdu divoké. Není divu. Čekání se protáhlo na téměř nekonečných devět let. Po remíze 0:0 na Slovácku si ale mohli hráči i příznivci konečně zazpívat ono kýžené ,,Tak jme první, no a co."

Nyní můžou znovu, konkrétně na Vltavě, na kterou vyrazili letošní mistři Fortuna ligy lodí. ,,Všichni k řece," zval Lukáš Haraslín (27) na instagramu fanoušky, aby využili krásného počasí. O chvíli později už zveřejnil selfíčko, na které je mimo slovenského křídelníka vidět i zaplněná loď, na které jsou všichni oděni do rudých barev. Nebyl ale jediným, kdo se pochlubil oslavou.

Rýpli si do rivala

,,Chorály na Karlově mostě? Proč ne," psal na sociální síť Ladislav Krejčí mladší (24). O hodinu později už přidal video na instastories, jak hráči na lodi skandují společně s těmi nejvěrnějšími na Karlově mostě ,,Mistři, mistři." Mistrovskou plavbu si nenechal ujít ani majitel pražského celku Daniel Křetínský.

Co se týče Krejčího, tak ten nezůstal pouze u chorálů. Během zpívání sparťanské hymny si neodpustil rýpnutí do řad Slavie, konkrétně do asistenta trenéra Pavla Řeháka (59). Co udělal? Autor 13 ligových gólů z letošního ročníku parodoval koučovo známé gesto, kdy mával bílým kapesníkem, zatímco naznačoval, že si utírá slzy.

Ve 21:30 se hráči setkali společně s fanoušky, kteří dorazili na Karlův most. Společně si pak dali několik klubových popěvků. Za zmínku stojí především pyroshow fotbalistů na Vltavě, kdy zapálili světlice. Ty hořely i na Karlově mostě, kde na pořádek dohlížela policie.

Sparťané zůstali na lodi a kroužili kolem Karlova mostu
Sparťané zůstali na lodi a kroužili kolem Karlova mostu