Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 20°C

Ibrahimovič po konci kariéry: Nikomu jsem to neřekl, ani rodině

Autor: sm, ČTK

Tohle bylo hodně bolestné! Legendární fotbalista Zlatan Ibrahimovič (41) bavil sportovní fanoušky nejen na hřišti, ale i mimo něj. V neděli večer ale se slzami na krajíčku oznámil, že se s aktivní kariérou loučí. A přiznal, že o svém plánu nikomu neřekl...

Když na zaplněném San Siru oznamoval, že do dalších zápasů (nejen v dresu AC Milan) už nenastoupí, slzu museli zatlačit i ti největší drsňáci. Jindy sarkastický Zlatan Ibrahimovič svou rozlučkovou řečí pořádně dojal. „Říkám sbohem fotbalu, ale ne vám,“ pravil na italském fotbalovém svatostánku. „Teď mám v sobě příliš mnoho emocí, ale je čas říct sbohem. Forza Milan,“ loučil se.

Po odchodu z hřiště se pak věnoval novinářům, kterým přiznal, že o svém plánu před ostatními pomlčel. „Ano, odcházím z fotbalu. Nikomu jsem to neřekl, ani klubu, ani rodině,“ přiznal. „Také vám děkuji za trpělivost, teď budete mít méně práce. Možná,“ smál se švédský fotbalista.

„Od zítřka budu svobodný muž a otevřu novou kapitolu svého života. Měl jsem několik nabídek, to je pravda, ale už jsem se rozhodl skončit,“ řekl. Vzápětí připomněl svého zesnulého kamaráda a agenta Mina Raiolu. „Možná kdyby stále žil, popostrčil by mě, abych pokračoval, protože by chtěl provizi,“ vtipkoval.

AC Milán se rozloučil se Zlatanem Ibrahimovičem
AC Milán se rozloučil se Zlatanem Ibrahimovičem