Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Mladý skotský ragbista daroval soupeři remízu: Vstřelil raritní vlastní gól!

Autor: ČTK

Zatímco ve fotbale nejsou vlastní góly ničím neobvyklým, v ragby se jedná o naprostou raritu. I proto má video z bizarního incidentu, jenž se odehrál v sobotním utkání hráčů do 18 let ve Skotsku, na sociálních sítích přes 5 milionů zhlédnutí.

Kuriózní vlastní gól si vstřelil mladý ragbista Rory Wilson v samotném závěru zápasu svého týmu Hawick Youth proti Gala Wanderers v rámci Scottish Youth Cupu. Soupeři se snažili o vyrovnání skóre za stavu 33:31 kopem po položené pětce, ale pokus kopáče byl nepřesný a směřoval k zemi už před »háčkem«.

Jenže jeden z domácích hráčů v radosti z blížící se výhry padající míč nakopl, a ke své smůle tak nešikovně, že od jeho nohy zamířil přímo mezi tyče ještě v hrací době. Rozhodčímu tak nezbylo nic jiného než připsat dva body Wanderers za úspěšnou konverzi. A vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední akci utkání, sudí jej následně za remízového stavu 33:33 ukončil.

„Pískám ragby přes 30 let, byl jsem u spousty zápasů, ale něco takového jsem ještě neviděl," řekl rozhodčí Malcolm Changleng BBC. „V pravidlech je více než 500 bodů a jeden z nich říká, že pokud se míč dotkne hráče a projde brankou, je to konverze. Vlastní pětku si dát nemůžete, protože když položíte míč do svého brankoviště, tak soupeř dostane mlýn. Ale když kopnete míč do vlastní branky, tak to je podle mě technicky vlastní gól," dodal jeden ze svědků neobvyklého incidentu, k němuž došlo shodou okolností právě v době ragbyového svátku, mistrovství světa ve Francii.

Kuriózní vlastní gól mladého ragbisty Roryho Wilsona rozhodl o remíze 33:33 jeho týmu Hawick Youth proti Gala Wanderers.
Kuriózní vlastní gól mladého ragbisty Roryho Wilsona rozhodl o remíze 33:33 jeho týmu Hawick Youth proti Gala Wanderers.