11. září 2015 • 15:00

Limberský poprvé o nehodě: Mrzí mě, že jsem zklamal tolik lidí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sype si popel na hlavu. Nic jiného mu ani nezbývá, pokud chce získat zpět ztracenou důvěru. David Limberský přijal všechny tresty za řízení v opilosti, kdy naboural své luxusní bentley a dokonce měl vyhrožovat policistům. V Plzni přišel o funkci kapitána, dostal pokutu blížící se k milionu korun. "Udělal jsem strašnou hloupost, pro mé chování neexistuje omluva," vzkázal prostřednictvím klubového webu.V kanceláři si vyslechl asi hodně ostrá a nekompromisní slova. Generální manažer Adolf Šádek zpucoval svou největší oporu, která v noci na čtvrtek nabourala svůj vůz v opilosti. V případě dalšího prohřešku už s Davidem Limberským český mistr nehodlá mít žádné slitování.

Sám hráč ví, že provedl obrovskou blbost, když řídil pod vlivem alkoholu a přitom naboural. „Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl – a to jak trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce," uvedl Limberský.

Klub se svou největší oporou neměl žádné slitování. Limberský dostal vysokou pokutu, podle informací Sportu jde o částku těsně pod hranicí milionu korun. K tomu přišel o kapitánskou pásku, kterou v minulé sezoně převzal po Pavlovi Horváthovi.

"Udělené tresty jsem přijal, plně spolupracovat budu také směrem k došetření celé záležitosti. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho," dodal obránce Plzně a reprezentace v klubovém prohlášení.

Nabourané luxusní vozidlo Bentley, které v opilosti řídil plzeňský obránce David Limberský
Nabourané luxusní vozidlo Bentley, které v opilosti řídil plzeňský obránce David Limberský

Limberský nezvládl řízení v noci na čtvrtek v centru Prahy, když na jedné z křižovatek narazil do zídky s plotem. K jeho smůle přímo před zraky motorizované policejní hlídky, před níž se následně snažil utéct. Dojít mělo i na výhružky.

„Řidič vzal nohy na ramena, policisté ale muže po pár metrech doběhli a zadrželi. Za to si muži zákona od řidiče vyslechli smršť výhružek, že si to lidově řečeno odskáčou, a že je nyní čekají velké problémy,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. „Vzápětí policisté také zjistili důvod jeho útěku i podrážděného chování. Provedenou zkouškou u řidiče totiž naměřili více než jeden a půl promile alkoholu v dechu.“

"Za Davidem jelo policejní auto. Byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, což dobrovolně udělal. Podrobil se i dalším odběrům a čeká se na výsledky. Dechová zkouška je pouze orientační, uvidí se podle krve. Pak bude jasné, zda vůbec jde o trestný čin, nebo to bude na přestupkové řízení. Rozhoduje hranice jednoho promile," řekl Blesku hráčův právník Bronislav Šerák.

Limberský už v pátek dopoledne trénoval s týmem a chystá se na nedělní duel v Příbrami. Zda do něj nastoupí, rozhodnou trenéři. "V tuto chvíli napnu všechny síly k tomu, abych co nejdříve mohl odvádět adekvátní výkony na hřišti," slíbil Limberský.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze