Dusno v komisi rozhodčích. Hrubeš odešel z prvního jednání | iSport.cz
10. července 2018 • 14:15

Dusno v komisi rozhodčích. Hrubeš odešel z prvního jednání

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned první jednání komise rozhodčích vedené jejím novým předsedou Jozefem Chovancem skončilo divoce. Zasedání krátce po jeho začátku opustil Roman Hrubeš. Důvod? Neúčast Petra Mlsny, člena za Ligovou fotbalovou asociaci.Chovancova komise rozhodčích sotva začala pracovat, a už se hádá. Odchod Romana Hrubeše, českého Pana Video, z úvodního jednání je důsledkem neshod, které mezi sebou dva různé názorové proudy mají.

V úterý se sešli čtyři členové komise – předseda Jozef Chovanec, členové Martin Wilczek, Pavel Mareš a Roman Hrubeš. Chyběl Petr Mlsna, v tu chvíli člen, nečlen. Jak to? Vysvětlíme později. Právě kvůli jeho neúčasti ovšem chvíli po začátku jednání opustil stůl Hrubeš. „Zarazilo mě to, nevím, co tím sleduje,“ komentoval odchod Chovanec.

Proč se ujal řízení až s dvoutýdenním zpožděním? Z vážných rodinných důvodů, Chovancovi totiž v mezidobí zemřela manželka.

Podle něj je vysvětlení Mlsnovy neúčasti jednoduché. „Pan Mlsna nebyl do funkce ještě kooptován, proto na zasedání nebyl. To jsem panu Hrubešovi říkal. Zarazilo mě to. Nevím, co tím sleduje,“ řekl šéf sudích. Roman Hrubeše se nepodařilo zastihnout.

Mlsnův případ je trochu složitější. Ve chvíli, kdy koncem června fotbalová asociace (FAČR) a Ligová fotbalová asociace (LFA) skládaly dohromady své nominanty do komise, dohodly se, že liga navrhne jako svého člena Hrubeše.

Kluby to jednomyslně, jak jim ukládají stanovy, schválily – ve středu 27. června v podvečer. Druhý den na jednání výkonného výboru ovšem FAČR přišla s tím, že Hrubeše chce jako jednoho ze svých členů ona. Výkonný výbor FAČR tedy prozatím schválil čtyři z pěti členů s tím, že pátého za ligu potvrdí dodatečně.

„My jsme v tu chvíli preferovali, aby liga navrhla svého člena hned na výkonném výboru s tím, že se to schválí a zpětně potvrdí LFA, byť to je způsob, který je na hraně,“ říká nyní Martin Malík. „Jenže Dušan Svoboda s tím nesouhlasil.“

Šlo se tedy standardní cestou. Liga ukázala na jiného kandidáta, vybrala si Petra Mlsnu. Ovšem i on musel znovu projít schvalovacím procesem LFA, a když se tak stalo požadovaným poměrem 32:0, poslala liga tuto informaci na Strahov. „Už minulou středu jsem informoval předsedu fotbalové asociace Malíka, generálního sekretáře Řepku a šéfa legislativy Paulyho, že LFA schválila Petra Mlsnu jako svého člena v komisi rozhodčích,“ vysvětlil Tomáš Bárta, ředitel profesionálních soutěží.

Jenže – stále chybělo pomyslné razítko od výkonného výboru FAČR. To přišlo včera v poledne, kdy skončilo hlasování per rollam (korespondenčně).

Ovšem mezitím už bylo svoláno zasedání komise rozhodčích. Na desátou. Takže čistě podle regulí má Chovanec pravdu – Mlsna tehdy ještě dvě hodiny nebyl členem komise. Nyní už je.

„Komise byla svolána proto, že Roman Hrubeš napsal Chovancovi dopis, v němž apeloval na co nejčasnější jednání,“ vysvětluje Malík. „To se tedy stalo. Petr Mlsna nebyl schválen i kvůli tomu, že hlasování per rollam o jeho osobě se zdrželo kvůli státním svátkům.“

Nic to ovšem nebránilo tomu, aby byl Mlsna přizván coby přísedící. Vždyť na jednání komise seděli i její nečlenové Dagmar Damková, Miroslav Tulinger, Miroslav Liba a Patrik Filípek.

A na třetí stranu, trochu jako dovršení lehce podivného příběhu: Petr Mlsna je toho času na dovolené (ovšem v Česku) a není jisté, že by se dostavil…

Liga ještě nezačala a komise se hádá. Proslýchá se dokonce, že Mlsna a Hrubeš zvažují odchod z obav, že hlavní vliv na komisi má znovu kontroverzní funkcionář Roman Berbr, místopředseda FAČR. „Mrzelo by mě to,“ říká Chovanec. „Pokud tam být nechtějí, ať tam nejsou. Klidně ať odejdou,“ konstatuje Berbr.

Listina rozhodčích pro sezonu 2018/19
Hlavní: Adámková, Ardeleanu, Berka, Cieslar, Dubravský, Franěk, Ginzel, Houdek, Hrubeš, Jílek, Julínek, Klíma, Královec, Lerch, Machálek, Marek, Matějček, Mikyska, Mrázek, Nenadál, Orel, Pechanec, Proske, Příhoda, Rejžek, Severýn, Slabý, Váňa, Vojkovský, Zelinka
Změny: přibyli Cieslar a Váňa

Asistenti: Antoníček, Arnošt, Batík, Blažej, Boček, Caletka, Černý, Dobrovolný, Dohnálek, Dresler, Fišer, Flimmel, Hájek, Hock, Horák, Hrabovský, Kotalík, Kotík, Koval, Kožár, Kříž, Kubec, Kubr, Lakomý, Leška, Melichar, Mojžíš, Mokrusch, Moláček, Myška, Nádvorník, Novák, Paták, Pečenka, Pelikán, Petřík, Pfeifer, Podaný, Pochylý, Polák, Pospíšil, Poživil, Ratajová, Šimáček, Vaňkát, Vít, Vitner, Vlasjuk, Vlček, Vodrážka
Změny: přibyli Leška, Mojžíš, Vaňkát, chybí Wilczek (nový člen komise rozhodčích)

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze