27. října 2019 • 16:25

Autor: iSport.cz
Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0 Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0
Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi

Fotbalisté třetí Mladé Boleslavi ve 14. kole první ligy podlehli Liberci 1:3 a v osmém domácím utkání v sezoně poprvé ztratili body. O triumfu Slovanu rozhodli dvěma góly Petar Musa a z penalty Roman Potočný. Za Středočechy se prosadil taktéž z pokutového kopu Lukáš Budínský. Severočeši potvrdili, že na Mladou Boleslav umí, když ji v soutěži zdolali pošesté za sebou.

Liberec nastoupil do zápasu bez trenéra Pavla Hoftycha, který jako první kouč v lize nesměl být na lavičce kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho místo zaujal asistent Pavel Medynský.

V sedmé minutě nabil Matějovský na střelu Budínskému, který ale libereckou obranu neprostřelil. V 16. minutě si Komličenko ve vápně vyměnil míč s Jakubem Klímou, brankáře Nguyena však nepřekonal. O deset minut později Komličenkovu tvrdou střelu z šestnáctky vyrazil Nguyen na roh a vzápětí Bucha po Matějovského přihrávce přestřelil.

Neproměněné šance mohly domácí mrzet, protože po půl hodině hry z nenápadné akce Slovan udeřil. Mikula vyslal od postranní čáry přízemní přihrávku před branku, která doputovala až k přesně zakončujícímu Musovi.

Hostům se výborně povedl vstup do druhého poločasu. Potočný přehodil Stejskala a Musa doklepl míč do prázdné branky.

Zkorigovat mohl Komličenko, jehož přímý kop vytěsnil mimo tři tyče Nguyen. Poté ruského kanonýra stáhl ve vápně Mikula a rozhodčí Rejžek odpískal penaltu, kterou v 55. minutě proměnil Budínský.

Jenže místo mladoboleslavského tlaku přišel pokutový kop i na druhé straně po faulu Buchy na Balutu. Odpovědnost na sebe vzal Potočný, jenž vrátil Severočechům dvougólový náskok.

Čtvrté trefě hostů byl blízko střídající Malinský, který však trefil tyč. Brankovou konstrukci orazítkoval chvíli poté i Baluta a další Malinského pokus vytáhl gólman Stejskal. Slovan v soutěži zvítězil po dvou zápasech.

Mladá Boleslav našla přemožitele v lize před vlastními diváky po deseti utkáních. Předcházející prohru si v dubnu připsala rovněž proti Liberci.

Domácí: 55. Budínský

Hosté: 30. Musa, 48. Musa, 64. Potočný

Domácí: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek (61. Jiří Klíma) – Budínský, Matějovský (C), Hubínek, Bucha (68. Túlio) – Komličenko, Mešanović (76. Ladra).

Hosté: Nguyen – Mikula (C), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Oscar (90+2. Alibekov), Mara – Pešek (72. Malinský), A. Baluta, Potočný – Musa (85. Kuchta).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Liberec: Baluta si hledal prostor pro střelu, trefil břevno!

Mladá Boleslav - LIberec: Malinského utajený pokus pokryl Stejskal

Mladá Boleslav - Liberec: Malinského obstřel končí na tyči!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Mladá Boleslav - Liberec: Potočného střela končí nad bránou

Mladá Boleslav - Liberec: Stejskal si na Potočného penaltu sáhl, ale míč končí v síti, 1:3!

Mladá Boleslav - Liberec: Bucha školáckým zákrokem svalil Balutu, pokutový kop!

Mladá Boleslav - Liberec: Budínský proměňuje pokutový kop a vrací domácí do zápasu, 1:2!

Mladá Boleslav - Liberec: Mikula chvatem sundal Komličenka, penalta! Ale ne ČK?!

Mladá Boleslav - Liberec: Komličenkův prudký obstřel vyrazil Nguyen mimo tři tyče

Mladá Boleslav - Liberec: Musa podruhé! Stejskal vyběhl do prázdna, Pudil neodvrátil míč

Mladá Boleslav - Liberec: Komličenkova hlavička skončila nad bránou

Mladá Boleslav - Liberec: Studená sprcha! Míč propadl k Musovi, ten posílá hosty do vedení 1:0!

Mladá Boleslav - Liberec: Matějovský si pohrál s obranou, Buchův obstřel skončil mimo

Mladá Boleslav - Liberec: Kačarabova hrubka, Komličenkovu bombu vyrazil Nguyen

Mladá Boleslav - Liberec: Před Mešanovičem v poslední chvíli zasáhl Kačaraba

Mladá Boleslav - Liberec: Krásná kombinace domácích, hosté jen přihlíželi Komličenkově střele

Mladá Boleslav - Liberec: Signál ze standardky, Budínského střelu zblokovali hosté

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava