SESTŘIH: Jablonec - Dynamo 2:2. Další ztráta domácích, ostrými pálil Doležal

1
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 1:2. Hosté ukončili bídu i přes dva vyloučené

Fotbalisté Jablonce remizovali v 11. kole první ligy doma s Českými Budějovicemi 2:2. Skóre zápasu otevřel po čtvrt hodině hry Martin Doležal, hosté však mezi 20. a 23. minutou utkání otočili po trefách Mateje Mršiče a Ondřeje Mihálika. Bod Severočechům zachránil v 78. minutě opět Doležal.

Jablonec, který přivítá ve čtvrtek v Evropské konferenční lize dánské Randers, nevyhrál v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a je v neúplné tabulce jedenáctý. Budějovice bodovaly ve třetím ligovém duelu po sobě a jsou sedmé.

Do základní sestavy Jablonce se po zranění vrátil útočník Doležal, při zdravotních potížích brankářů Hrubého a Hanuše však prožil ligový debut jednadvacetiletý gólman Vajner. Ten se musel hned ve třetí minutě blýsknout proti hlavičce Mihálika.

Severočeši poprvé výrazně zahrozili po čtvrt hodině hry a hned z toho byl gól. Na přímý kop Kroba si naskočil Doležal a svou první brankou v ligové sezoně otevřel skóre.

SESTŘIH: Jablonec - České Budějovice 2:2. Remízu zachránil dvougólový Doležal

Domácím však vydrželo vedení jen pět minut. Po povedené týmové souhře se opřel do míče Mršič a přesnou ranou do pravého horního rohu vyrovnal.

Pro Jablonec bylo vzápětí ještě hůř. Ve 23. minutě převzal míč po rychlém brejku bývalý záložník severočeského mužstva Mihálik, využil prostoru v obraně soupeře a další dalekonosnou ranou otočil vývoj duelu. Šlo o třetí branku budějovického hráče v ligovém ročníku.

Svěřenci trenéra Horejše pokračovali dál v aktivním výkonu a po půl hodině hry mohl jejich náskok zvýšit Van Buren, ale Vajner pohotově zasáhl. Na druhé straně se mohl prosadit osm minut před přestávkou opět Doležal, jenže jeho tvrdou ránu zneškodnil reflexivně Vorel.

Jablonec - České Budějovice: Mihálik se trefil nádherně a otočil na 2:1!

Jablonecký kouč Rada poslal do druhé půle svého nejlepšího střelce Čvančaru, který nahradil Housku. V 56. minutě byl blízko vyrovnání Pilař, jeho pokus ale tečoval bránící Talověrov mimo bránu Jihočechů.

Domácí měli dál územní převahu, ve statistice rohových kopů dominovali v poměru 12:0, k velkým příležitostem se však dlouho proti bránícím Budějovicím nedostávali.

Hráči Dynama hrozili z rychlých brejků a v 76. minutě byl blízko třetí brance Bassey, ale Vajner svůj tým podržel. O dvě minuty později se domácí dočkali. Z 13. rohu hlavičkoval Kubista k volnému Doležalovi a ten z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Jablonec se ještě vrhl za rozhodující třetí brankou, ale z konečného tlaku už si větší šanci nevytvořil. Severočeši proti Budějovicím bodovali pošesté z posledních sedmi zápasů, vyhráli však v jediném z posledních deseti ligových kol.

Domácí: 15. Doležal, 78. Doležal

Hosté: 20. Mršić, 23. Mihálik

Domácí: Vajner – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (71. Vaníček), Houska (46. Čvančara), Kratochvíl, Pilař (87. Malínský) – Doležal (C).

Hosté: Vorel – Sladký, Králik (C), Talovierov, P. Novák – Hora, Hellebrand (58. Čavoš) – Van Buren, Mršić, Mihálik (72. Javorek) – Bassey (87. Michal Škoda).

Jablonec - České Budějovice: Vorel vyrazil dalekonosnou střelu Pleštila
Jablonec - České Budějovice: Zaváhání gólmana? Mršičovu ránu mohl Vajner mít, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.