29. září 2015 • 20:00

Baroš dal dva góly, pálila Příbram i Olomouc. Dál jde i Jablonec

Milan Baroš dal za Boleslav dva góly v poháru v Klatovech
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

3. KOLO MOL CUPU | Klidný postup do čtvrtého kola MOL Cupu mají za sebou fotbalisté Mladé Boleslavi a Jablonce. Středočeši vyhráli na hřišti Klatov 5:0, když se dvakrát trefil i Milan Baroš, Baumit si také díky dvěma gólům Martina Doležala poradil na půdě Vyšehradu. S přehledem zvítězila i Příbam, která zvítězila v Českých Budějovicích 5:2, dva góly za hosty dal Tomáš Pilík a navázal tak na víkendový hattrick. Za postupem jasně dokráčela i Sigma Olomouc, která přejela Opavu 5:1.

Mladá Boleslav nastoupila s většinou opor a v útoku dostal od začátku šanci bývalý reprezentant Baroš. A potvrdil pověst střelce. Skóre otevřel po Radově centru hlavou stoper Vraštil, ve 14. minutě už udeřil vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem. Baroš dostal do vápna přihrávku, jedním dotykem si míč zpracoval a druhým ho poslal podél gólmana do branky.

Před poločasem ještě zvýšili Chramosta a Zahustel, který využil toho, že se obránce zaměřil na Baroše a Zahustel měl dost času zamířit hlavou. V 74. minutě skóre uzavřel znovu Baroš. Obešel i gólmana a trefil odkrytou branku.

Hosté: 7. Vraštil, 14. Baroš, 41. Chramosta, 44. Zahustel, 74. Baroš

Domácí: Rojík – Říský (62. Krásný), Žáček, Pavlovič, Jenda, Mészáros "C", Chirinciuc (46. Lhotka), Lukeš, Krejčí, Kadlec (81. György), Kotrba.

Hosté: Diviš – Fleišman, Bořil, Vraštil, Kysela "C" – Skalák (73. Skácel), Ščuk, Zahustel (46. Klobása), Rada (46. Malpon) – Baroš, Chramosta.

Orel – Pilný, Arnošt

1450 diváků

Také Jablonec měl dvougólového střelce. Doležal dostal přednost před Wágnerem a ukázal, že i on umí dávat branky. V 11. minutě nejprve po Teclově přihrávce potrestal ztrátu Vyšehradu uprostřed hřiště. I druhý zásah v úvodu druhé půle následoval po přihrávce Tecla, který nacentroval a Doležal pojistil postup.

Hosté: 11. Doležal, 51. Doležal

Domácí: Štěpanovský – Matějka, Petrášek, Mysliveček (71. Gregora), Krbeček – Smolák (78. Šraga), Kučera, Jindráček, Schön – Blažek (82.Madej), Amegbor.

Hosté: Hrubý – Romera, Kysela, Pernica, Mat. Hanousek – Hübschman – Mingazov (56. Pospíšil), Trávník (72. Rossi), Masopust – Doležal (82. Wágner), Tecl.

Hosté: Kysela

Berka – Mokrusch, Hrabovský.

FK Viktoria Žižkov

787 diváků

Příbram v souboji s exligovými Českými Budějovicemi navázala na vydařený výkon ze sobotního utkání s Jihlavou. A to znovu zásluhou Pilíka. V 15. minutě proměnil penaltu za faul na Štípka, o čtvrthodiny později přihrál Štípkovi na gól a minutu nato si oba role vyměnili a Pilík zvyšoval už na 3:0.

České Budějovice sice po změně stran dvěma rychlými góly Jurdíka a Šimáka zápas zdramatizovaly, ale okamžitou odpověď měl Končal a Příbram uklidnil. Skóre uzavřel Hnaníček, který měl ve vápně dost času na dvě dorážky.

Hosté: 15. Pilík, 29. Štípek, 30. Pilík, 58. Končal, 76. Hnaníček

Domácí: Křížek – Řezáč, Novák, Hric, Lima (36. Dvořák) – Hála (70. Benát) – Pešek, Šimák, Jurdík, Funda – Linhart (46. Bálek).

Hosté: Švenger – Sus, Tregler, Dosoudil, Končal – Hnaníček, Krameš – Štípek, Pilík (77. Suchan), Barák (64. Mareš) – Rezek (80. Hadaščok).

Domácí: Lima, Funda, Hric

Hosté: Štípek, Hadaščok

Pechanec – Pospíšil, Koval

Střelecký ostrov

389 diváků

Pět branek nastřílela i Sigma Olomouc, která v druholigové Opavě vyhrála 5:1. Skóre brzy otevřel Rajnoch a do poločasu zvýšil po Faltově přihrávce Malec. Ve druhé půli dvěma zásahy rozhodl Moulis, kterému vždy asistoval Houska. Trefil se i střídající Cana. Opava snížila až v poslední minutě po penaltě Jurečky, který potrestal faul brankáře Reichla.

Hosté: 6. Rajnoch, 35. Malec, 53. Moulis, 66. Moulis, 71. Cana

Domácí: Květon – Matěj Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka – Horka – Svatonský, Janetzký, Jurečka – Machálek, Zbyněk Pospěch.

Hosté: Reichl – Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek – Moulis, Ordoš, Plšek, Houska, Falta – Malec.

Hosté: Hála, Reichl