Rozhodčí zápas neprotahoval a po penaltě Jurečky ho ukončil. Olomouc byla jasně lepší. S pozměněnou sestavou domácí kvalitativně lepšímu soupeři mohli vzdorovat jen stěží. S prohrou Slezského FC se tak nějak počítalo, ale minimálně se čekalo, že se opavští hráči o lepší výsledek více porvou. To se nestalo a po špatném výkonu utrpěli těžký debakl. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek úterního večera.
90
90
Za faul, který předcházel penaltě, viděl brankář Reichl žlutou kartu.
90
Po faulu Reichla na Svatonského se kopala penalta, kterou proměnil VÁCLAV JUREČKA.
85
Po centru z Grussmannovy standardky ve vápně hlavičkoval Žídek, jeho pokus ale skončil v autu.
82
Zmýlená neplatí, Krátce potom, co jsem dopsal předchozí vstup, z hranice vápna vypálil nekrytý Moulis a hattrick nejspíš nezkompletoval jen kvůli tomu, že balon trefil bránícího Simerského.
81
Zhruba deset minut před koncem se zdá, že zbytek utkání se bude pouze dohrávat z povinnosti. Ani jedno z mužstev se zrovna nežene do útoku a tempo výrazně opadlo i ze strany Sigmy.
78
Pracovníci sdělovacích prostředků před chvílí byli obeznámeni s tím, že utkání sleduje 1634 diváků. Co si budeme, není to bůhvíjaká návštěva, rozhodně se čekalo více lidí.
76
Slezané si nejspíš přejí, aby byl už konec. Olomouc si v útoku dělá, co chce. Cana před chvíli ze šestnáctky vypálil a pokud jsem dobře viděl, dráhu letu míče změnil stoper Simerský. Květon na to mohl reagovat jen stěží.
72
Leoš Kalvoda opět střídá. Za Vepřeka šel na plac Petr.
71
Olomouc zvyšuje na 0:5. S přispěním domácího obránce se prosadil DENIS CANA.
69
Za čtvrtým gólem Sigmy stál jednoznačně nedůraz domácí defenzivy. Hráči nedokázali od míče odstavit Malce a pak hlavně Housku, který přihrávkou pod sebe našel na hranici velkého vápna Moulise, a ten pěkně technicky obstřeloval brankáře Květona na 0:4.
67
Olomouc střídá. Michala Ordoše, který hlavně v prvním poločase podal velmi dobrý výkon, nahradil Cana.
66
Trápení Opavských pokračuje. Po přihrávce Housky se k balonu v šestnáctce dostal PAVEL MOULIS a krásně obstřelil Květona.
64
Opava potřetí vystřídala. Za Janetzkého šel na trávník Tomáš Jursa.
61
Jurečka záhy postupoval na Reichla, přičemž ho clonil jeden z olomouckých obránců. Stihl však ještě přihrát do vápna Grussmannovi, který z úhlu trefil brankáře Sigmy. Doposud asi největší příležitost Opavy.
60
Po dlouhém křižném centru Žídka hledal v šestnáctce rozeběhnutého Jurečku Matěj Hrabina, opavský křídelník však balon nezachytil.
58
U třetího gólu Sigmy se krásně ukázalo, v čem je dnes největší rozdíl mezi oběma soupeři. Opava nedokázala odkopnout balon z vlastní poloviny. Technicky velmi dobře vybavenému Houskovi se okamžitě pohybem nabídl Moulis, olomoucký středopolař šajtlí vykouzlil krásnou přihrávku do šestnáctky a křídelník Sigmy podél Květona vcelku v pohodě ztrojnásobil vedení svého týmu. Tato akce měla bezesporu ligové parametry.
54
Kouč Baránek záhy vystřídal. Místo Machálka šel na hřiště Grussmann.
53
Krásná kolmice do vápna od Housky prošla až k PAVLU MOULISOVI, který zvýšil na 0:3.
51
Balon po centru zkraje dolétl až ke Svatonskému, který z boku postupoval do vápna. S protihráčem si však nedokázal poradit a o míč přišel. Dneska to rozhodně není jeho zápas.
50
Po standardce Čelůstky se balon ve vápně odrazil k nabíhajícímu Svatonskému, který však hradbu těl před sebou v dobré pozici prostřelit nedokázal.
46
Ke stejnému kroku se o přestávce odhodlala i Olomouc. Hálu na place vystřídal Štěrba.
46
Opava během poločasové pauzy vystřídala. Zbyňka Pospěcha vystřídal Mrázek.
46
První poločas je na stadionu v Městských sadech za námi. Opava se s výrazně slabší sestavou oproti zápasu se Sokolovem nedostala prakticky k ničemu. Olomouc od začátku jednoznačně potvrzuje roli favorita a Slezany přehrává. První gól vsítila už v šesté minutě po hrubce domácí obrany, při druhém pak vyšachovala defenzivu Slezského FC a Malec pohodlně zvýšil střelou k tyči. Sigma mohla vést i vyšším rozdílem, ale řada jejích nadějných akcí se neujala. Opavský trenér Jan Baránek by na průběh prvního poločasu měl zareagovat střídáním, a to ne jenom jedním, aby se hra Opavy nějakým způsobem zvedla. Hosté zatím poměrně suverénně a v poklidu míří za postupem do dalšího kola poháru. Druhý poločas začne za několik okamžiků.
45
43
První žlutou kartu zápasu obdržel za faul na protihráče olomoucký Hála.
42
Mimochodem choreografie opavských příznivců je zatím asi to jediné, co se ze strany Opavy v tomto pohárovém klání povedlo. Herně to je jinak docela bída. Kromě střely z přímáku Jurečky Slezané neměli vůbec nic.
40
I když hlasatel Vilibald Holuša opavský kotel na tribuně F nabádá k tomu, aby fanoušci nepoužívali pyrotechniku, jejich choreo se znakem Slezského FC se skutečně povedlo.
39
Vzhledem k tomu, že oproti víkendovému druholigovému zápasu se Sokolovem je opavská sestava hodně pozměněná a šanci dostali především náhradníci, možná by bylo záhodno do druhé půle uvažovat o střídáních. Pokud totiž Olomouc bude v nastaveném trendu pokračovat, mohl by z toho být debakl. Hanáci domácí převyšují hlavně kombinačně.
35
Po autu Vepřeka se do vápna prosadil Falta, přihrál TOMÁŠI MALCOVI na pětku a Sigma vedla o dva góly.
32
Houska tísněn domácí obranou se dostal ke střele přibližně ze dvaceti metrů, ale třepetala se pouze ochranná síť tribuny G.
30
Houska nádherně uvolnil Ordoše, který do kapsy posílal načechraný centr před opavskou bránu. Neobsazený Hála ovšem z voleje vysoko přestřelil. Velká šance.
27
Hanáci ukazují, že kvalita jejich kádru je trochu někde jinde. Domácí borce převyšují kombinačně, dokáží se najít dlouhými křižnými centry a Slezský FC má v posledních minutách celkem štěstí, že se některá z akcí soupeře neujala.
25
Diváci v Městských sadech před chvílí byli svědky nádherného fotbalového momentu. Ordoš patičkou krásně narazil Houskovi, který se ocitl úplně sám před Květonem. Šel do kličky, ale sám sebe dostal z úhlu a následná přihrávka před bránu adresáta nenašla.
22
Před chvíli to ve vápně Slezského FC zavánělo podobným závarem jako u prvního gólu, ale Hanáci se ke střele nakonec nedostali. O něco později se odhodlal k dalekonosnému pokusu Plšek, míč však vůbec netrefil bránu.
19
Defenziva Sigmy si tak dlouho z jedničky posílala balon dokola, až ho ztratila. Následně se míče zmocnil Svatonský, ale vypálil jen do bránících hráčů před sebou.
17
Falta z přímáku nebezpečně nacentroval do vápna, ale opavská obrana dokázala balon odvrátit do bezpečnějších prostor.
14
Nádherná střela Ordoše zatím byla tím posledním zajímavým. Trochu více ze hry má možná Sigma. Bude zajímavé sledovat, jestli jí hodně pozměněná opavská sestava bude schopna konkurovat.
10
V době, kdy světelná tabule ukazuje desátou minutu, se v krátkosti vraťme k prvnímu gólu. Domácí po rohu trestuhodně nedokázali dostat míč ze svého vápna. Jeden z Olomouckých se dostal k míči, posunul ho dopředu na Rajnocha, který střelou kolem Květona otevřel skóre. Diváci sice křičeli ofsajd, ale zdali byla jejich výtka oprávněná, můžu těžko ze své pozice posoudit. Jednalo se však minimálně o hraniční situaci.
8
Fantastický zákrok brankáře Květona. Ordoš technicky vypálil zdálky a opavský gólman konečky prstů vytahoval balon na bránu. Diváci v Městských sadech se v začátku utkání rozhodně nenudí.
7
Jurečka záhy zahrával přímák zhruba pětadvaceti metrů, ale prostor tří tyčí Reichlovy svatyně jen těsně netrefil.
6
Skóre se už po šesti minutách změnilo. Po fatálním selhání opavské obrany se zblízka k tyči prosadil JAN RAJNOCH.

SFC Opava: Květon – Matěj Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka – Horka – Svatonský, Janetzký, Jurečka – Machálek, Zbyněk Pospěch.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek – Moulis, Ordoš, Plšek, Houska, Falta – Malec.

Rozhodčí: Julínek – Peřina, Boček.
1
Rád bych vás přivítal u dnešního online přenosu z pohárového utkání mezi Slezským FC a olomouckou Sigmou. Před chvíli jsem zaujal místo v novinářském sektoru na tribuně A i se zápisem. Trenér Jan Baránek se odhodlal k několika změnám v sestavě. Od začátku si zahraje například brankář Josef Květon, Luboš Horka, Matěj Hrabina, Tomáš Machálek,Jakub Janetzký nebo Jan Svatonský. Také hostující kouč Leoš Kalvoda dal příležitost fotbalistům, kteří se jinak v základní sestavě příliš neobjevují. Ať už se jedná o gólmana Reichla, Pavla Moulise nebo třeba Šimona Faltu. Na hřišti se od první minuty objeví i nejnovější posily obou klubů. V domácím dresu půjde o útočníka Zbyňka Pospěcha, na straně Sigmy pak rovněž o forvarda Tomáše Malce, jenž naposledy působil v norském Rosenborgu Trondheim.
Nejenom díky soutěžnímu rozdílu bude Sigma v Městských sadech favoritem. V sestavě Hanáků nalezneme několik jmen, které budí respekt. V brance je to například Miloš Buchta, jenž naposledy působil v Rumunsku, konkrétně pak v Rapidu Bukurešť. Kvalitu má vůbec celá olomoucká defenziva, která byla před nedávnem ještě vyztužena Romanem Hubníkem. Ten se před nedávnem přesunul z rodinných důvodů z Plzně na Hanou. Zmiňme také Srba Radakoviče, Jana Rajnocha nebo třeba Michala Vepřeka. Ve středu pole Olomouc disponuje talentovanými a kreativními záložníky, mezi něž se řadí Houska, Plšek nebo třeba Falta. Útok je také velmi našlapaný. Nechybí zde Ordoš, historicky nejlepší střelec slovenské ligy Juraj Halenár a nově pak i vytáhlý obr ze Slovenska Tomáš Malec, jenž si to do Olomouce namířil z Rosenborgu Trondheim. Zapomínat nesmíme ani na další útočníky – Václava Vašíčka, Jakuba Petra či Tomáše Chorého. Posledně jmenovaný odehrál celý zápas proti Zlínu, s nímž se Sigma střetla v sobotu na Andrově stadionu. Nakonec z toho byla remíza 1:1, v případě svěřenců trenéra Leoše Kalvody šlo už o čtvrtý nerozhodný výsledek této sezony, což z nich v tomto ohledu společně s Bohemians 1905 činí „nejúspěšnější“ celek Synot ligy. Sigma doposud vyhrála jen jednou, když doma porazila Jihlavu 2:1 a zatím je se sedmi body nachází na třináctém místě. Od nováčka se v úvodu nečekaly žádné zázraky, ale optimisté po osmi odehraných kolech doufali alespoň ve střed tabulky. Vždyť Olomouc má opravdu velmi kvalitní kádr. Dodejme ještě, že zápas mezi Slezským FC a Sigmou byl vyhodnocen jako rizikový a byla dohodnuta bezpečnostní opatření. Z těchto důvodů například budou pro návštěvníky úplně uzavřeny sektory H2 a H3.
Zápasy mezi Slezským FC a Sigmou bývají vždy vyhecované. Potvrdilo se to v minulé sezoně, během níž se oba soupeři střetli v rámci Fotbalové národní ligy. Pokaždé ze vzájemného měření sil byla remíza. Nyní je čeká pohárové utkání, v němž především domácí budou mít svým fanouškům co odčiňovat. V sobotu totiž v Městských sadech jen remizovali se Sokolovem 2:2. Slovíčko „jen“ je na místě, protože i když proti Slezanům stál v té době vedoucí celek druhé ligy, ještě v třiasedmdesáté minutě vedli o dva góly. Pak se ovšem dostavila dvojice hrubek brankáře Petra Vaška, Západočeši se vrátili do zápasu a vyrovnali na konečných 2:2. Opavě tři body doslova protekly mezi prsty. Výhra přitom definitivně mohla zlomit herní i výsledkovou krizi, v níž se SFC po porážkách s Karvinou a Třincem nacházel. I přes zbytečnou ztrátu šlo najít ve hře Slezského některá pozitiva. Hlavním zjištěním po zápase se Sokolovem je skutečnost, že s oběma Pospěchy v sestavě jde výkon mužstva rapidně nahoru. Staronová posila Zbyněk potvrdil roli kanonýra, proti sokolovskému celku hlavou otevřel skóre a jeho přítomnost v útoku byla znát. Uzdravený Zdeněk zase zaujal typickou pozici na pravém okraji obrany a jako falešné křídlo se často zapojoval do útočení. Opavě vůbec vepředu svědčila hra na dva forvardy. Uvidíme, zda opavský trenér Jan Baránek na toto rozestavení vsadí také proti Olomouci. Fanoušci několika transparenty v duelu se Sokolovem dali jasně najevo, že i když jde o pohár, chtějí od svého týmu stoprocentní výkon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.