SESTŘIH: Baník – Slavia 0:2. Pražané mají double! V poháru obhájili triumf

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Slavia má po dlouhých 77 letech ceněný double! Ve finále MOL Cupu porazila ostravský Baník 2:0 a obhájila loňský triumf v národním poháru. Skóre v Olomouci otevřel v 37. minutě z penalty Tomáš Souček a pojistku přidal v 78. minutě Lukáš Masopust.

Slávisté ovládli i páté finále domácího poháru, které v samostatné historii hráli. Předtím triumfovali v letech 1997, 1999, 2002 a 2018. Baník prohrál třetí ze čtyř finálových zápasů, v samostatné historii zvítězil jen v roce 2005 v Olomouci nad Slováckem.

Triumf Slavie znamená, že čtvrtý tým ligy Jablonec má jistotu startu v kvalifikaci Evropské ligy. Kvalifikační utkání o Evropskou ligu si v nejvyšší soutěži s vítězem skupiny o Evropu zahraje pátý celek, jímž bude Liberec, nebo Ostrava. V případě vítězství Arsenalu ve finále Evropské ligy se třetí tým z ligy, který je Sparta, dostane do skupiny Evropské ligy.

Baník stejně jako v nedělním zápase nastoupil v rozestavení s pěti obránci. V brance překvapivě dostal před Laštůvkou přednost Budinský, který v této ligové sezoně zatím odchytal jediné utkání.

Slavia začala aktivněji. Ve 13. minutě proti Škodově střele zasáhl Budinský a ostravský gólman se blýskl i ve 22. minutě, kdy vyrazil Bořilovu ránu. Na druhé straně Slezané nezužitkovali závar na malém vápně.

SESTŘIH FINÁLE POHÁRU: Baník - Slavia 0:2. Sešívaní slaví double!

V 36. minutě Procházka ve vlastním vápně jemně sáhl na rameno Ngadeua, který upadl, a rozhodčí Ardeleanu k nevoli Slezanů odpískal pokutový kop. Slávista Souček nezaváhal a poslal Pražany do vedení. Proti penaltě vehementně protestoval na lavičce Baníku útočník Baroš, který po doléčení zranění začal na střídačce, a sudí ho mimo hřiště vyloučil.

Na druhé straně mohl odpovědět Holzer, ale odražený balon napálil z úhlu nad. Ještě před přestávkou se znovu blýskl Budinský, který vykopl Frydrychovu střelu.

Ostravský kouč Páník do druhé půle posílil ofenzivu o Granečného. Slávisté se zatáhli, ale Slezané se k šancím nedostávali. Naopak v 62. minutě trefil Zmrhal Fillovu ruku, penalta se ale tentokrát nekopala.

Čerstvý ligový mistr čím dál častěji vyrážel do brejků a po jednom z nich přidal v 78. minutě pojistku. Střídající Král vysunul Masopusta, který předchozí tři finálové zápasy v poháru v dresu Jablonce prohrál, a ten únik s přehledem proměnil. Baník neskóroval v šestém duelu po sobě.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský znovu po roce slaví vítězství v MOL Cupu

Domácí:

Hosté: 37. T. Souček, 78. Masopust

Domácí: Budinský – Pazdera (46. Granečný), Procházka, Stronati, Šindelář (71. Diop) – Fleišman (C), Fillo, R. Hrubý, Jánoš – Holzer, Kuzmanović (81. O. Šašinka).

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (55. Král) – Masopust, Hušbauer (74. Olayinka), Zmrhal – Milan Škoda (C) (84. Kúdela).

Domácí: Laštůvka, Granečný, Diop, Jirásek, Baroš, Šašinka, Mešaninov

Hosté: Coufal, Olayinka, Van Buren, Kúdela, Baluta, Král, Kovář

Domácí: Baroš (č), Procházka

Hosté: Milan Škoda, Traoré, Masopust, O. Kolář

Ardeleanu – Nádvorník, Blažej

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

11661 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Slávističtí hráči probíhají policejním kordonem na děkovačku s fanoušky

Policejní zásahová jednotka hned po závěrečném hvizdu finále vtrhává na hrací plochu

Parádní atmosféra na finále poháru! Chachaři i sešívaní fandili celý zápas, vytasili chorea

Baník - Slavia: Král skvěle našel Masopusta, ten všem utekl a zvyšuje na 2:0!

Baník - Slavia: Náhradník Baroš je za protesty vyloučen!

Baník - Slavia: Procházka letmo zatáhl Ngadea, Souček proměňuje penaltu! 0:1