Autor: ČTK, apr
10
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté nováčka první ligy Pardubic senzačně vypadli hned v 1. kole domácího poháru MOL Cupu na hřišti divizního Kolína. Po základní hrací době i prodloužení skončilo utkání nerozhodně 1:1, při střelbě pokutových kopů favorizovaní hosté dvakrát selhali, zatímco domácí proměnili čtyři z pěti pokusů.

Pardubice vstoupily do nového ročníku domácího poháru jako první celek z nejvyšší soutěže. Dalších 17 prvoligových týmů se představí až v pozdější fázi. Kvůli nákaze novým koronavirem byly v 1. kole odloženy zápasy mezi Kosmonosy s Aritmou Praha a Letohradem s druholigovou Chrudimí. Zároveň se tentokrát nehrálo předkolo.

Pardubice nasadily na úvod poháru nejsilnější sestavu, v níž v uplynulé sezoně vyhrály druhou ligu a zajistily si postup mezi elitu. Východočeši od začátku diktovali tempo a po čtvrthodině otevřel skóre obloučkem přes domácího brankáře Cadu.

Brazilský ofenzivní záložník měl v první půli i další šance, ale stejně jako ostatní spoluhráči pojistku nepřidal. Trest přišel pět minut po pauze, kdy srovnal ve skluzu Bareš. Pardubičtí poté zahodili další možnosti a Solilův gól pro ofsajd neplatil. V prodloužení pak hostům pokazila radost tyč.

Kolín, který v uplynulé nedohrané sezoně skončil ve své divizní skupině čtvrtý, dotáhl utkání do penalt a v nich měl pevnější nervy. Pouze ve čtvrté sérii selhal střídající Soběslav, zatímco za hosty neproměnili Brazilec Ewerton a na závěr Solil.

Pardubice vstoupí do ligy příští neděli zápasem v Jablonci. Kvůli nevyhovujícímu stadionu budou hrát domácí utkání v azylu v pražském Ďolíčku, kde sídlí Bohemians 1905.