19. listopadu 2022 • 17:50

Spartě pomohl v Ostravě komický vlastenec, jasný postup pro Bohemians

22
Sparta - Baník: Blažek daroval Letenským druhý gól, Kuchta slavil jako Haaland. 2:0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně

Fotbalisté Sparty jsou ve čtvrtfinále domácího poháru. Ve šlágru Mol Cupu Letenští porazili Baník na jeho vlastním stadionu 3:2. Po srovnané první půli dal klíčovou branku nešťastně do vlastní sítě Frydrych, postup pojistil střídající Tomáš Čvančara, v nastavení ještě snížil Kuzmanovič. O hodinu později začal zápas Bohemians – Hlučín, který domácí vyhráli jasně 3:0.

Sparťané před více než 14 tisíci diváky v bouřlivé atmosféře začali lépe. Juroška v pokutovém území zahrál rukou a nařízenou penaltu ve 22. minutě proměnil Haraslín. Krátce před pauzou ale odpověděl Kaloč, který přízemní střelou překvapil hostujícího brankáře Kováře.

V úvodu druhé půle neproměnil slibnou šanci sparťan Zelený, ale v 66. minutě už Pražané opět vedli. Po velkém závaru v šestnáctce si dal vlastní branku Frydrych, jeho spoluhráč Almási předtím hlavičkoval do tyčky. Letenští přidali třetí gól v 77. minutě, kdy Kuchta ve spolupráci střídajících útočníků ideálně našel zakončujícího Čvančaru.

V závěru ještě Kuchta lobem trefil břevno a ve druhé minutě nastaveného času zdramatizoval utkání Kuzmanovič, jenž snížil hlavou po Kaločově centru. Víc už však Baník nestihl a Spartu neporazil v 15. soutěžním duelu v řadě.

O hodinu později rozehráli osmifinále fotbalisté Bohemians 1905 s třetiligovým Hlučínem a zvítězili jasně 3:0. Další sobotní zápas mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové byl odložen kvůli hustému sněžení.

Už ve čtvrtek a v pátek v MOL Cupu postoupily druholigový Vyškov, Zbrojovka Brno, obhájce trofeje Slovácko a Slavia Praha. Za týden se Liberec utká s Olomoucí.

Domácí: 41. Kaloč, 90+2. Kuzmanović

Hosté: 22. Haraslín, 66. Frydrych (vl.), 77. Čvančara

Domácí: Laštůvka (C) – Juroška(78. Tijani), Frydrych, Pojezný, Fleišman (78. Lischka) – Kaloč, Tetour (Mišković) – Cadu (68. Buchta), Kuzmanović, Plavšić – Almási

Hosté: Kovář – Mejdr, Vitík, Sörensen, Zelený – Pavelka (C), Panák – Daněk (68. Kuchta), Sadílek, Haraslín (78. Wiesner)– Minčev (46. Čvančara)

22

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.