19. března 2016 • 04:59

Přímý postup do Ligy mistrů je blízko. Sparta ho už může zařídit

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta proti Villarrealu? Pražský tým bude hrát nejen o postup do semifinále Evropské ligy. Ve hře je stále i 12. místo v žebříčku koeficientů, protože Švýcarsko, které klíčovou pozici momentálně okupuje, už nemá v pohárech svého zástupce. Ovšem bude to pro Spartu složité…Švýcarský koeficient má hodnotu 33,775 bodů, zatímco český zůstává těsně pod hranicí 33 (32,925). Aby se zástupci Synot ligy dostali o místo vpřed, museli by Letenští získat ještě pět bodů (výhra se počítá za dva, remíza jeden).

V ideální variantě by však stačilo vyřadit Villarreal po dvou vítězstvích a jeden bonusový bod by Sparta získala zásluhou postupu do semifinále. I to vypadá jako extrémně náročný úkol. Proto je pravděpodobnější, že zmíněné dvanácté místo si Česko zajistí až o rok později.

Do příštího pohárového ročníku totiž půjde po odečtení koeficientu ze sezony 2011/2012 nejhůře právě z čísla dvanáct! A na třinácté má k dobru 5,5 bodů, což je velmi komfortní pozice.

A pokud pětice klubů, která v létě vstoupí do Evropy, nepokazí kvalifikaci, neměl by Česku jackpot v podobě přímého místa v základní skupině Ligy mistrů utéct, a to od ročníku 2018/2019.

Pro následující sezonu je rozdělení jasné. Šampion vstoupí do třetího předkola Champions League (mistrovské části), druhý tým do „nemistrovské“. Tři celky se představí v boji o Evropskou ligu. Totéž bude platit pro pohárovou sezonou 2017/2018, pokud Česko nyní zůstane na třinácté příčce.

Žebříček koeficientů
11. Turecko 34,600 bodů
12.  Švýcarsko 33,775 bodů
13.  Česko  32,925 bodů
14.  Řecko  29,700 bodů  

 

 

Sparťané před derby. Jsme pod větším tlakem, tvrdí

Villarreal? Může nám pomoct, že se utkal s Plzní, hlásí Dočkal

Ščasný o Villarrealu i Slavii: Chtěli jsme hrát Evropu nemůžeme brečet, že jsme unavení

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze