Vaclík vychytal Lazio, Sevilla vyhrála 2:0 a postupuje. Padly dvě červené

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík pomohl fotbalistům Sevilly k výhře 2:0 nad Laziem Řím a k postupu přes italský tým do osmifinále Evropské ligy. Vítězný gól za španělský celek vstřelil v prvním poločase Wissam Ben Yedder, na nějž těsně před koncem zápasu navázal Sarabia. Oba týmy dohrávaly v deseti lidech. Po druhé žluté kartě šel předčasně ze hřiště sevillský Vásquez, Adam Marušič z Lazia dostal rovnou červený kartonek.

Nejúspěšnější tým v historii soutěže tak může dál snít o svém šestém titulu. Sevilla náskok z prvního duelu potvrdila ve 20. minutě, kdy se po střele Sarabii prosadil z dorážky Ben Yedder, který se trefil i v prvním duelu. Byl to už jeho osmý zásah v této sezoně Evropské ligy a vede tabulku střelců.

V 55. minutě podržel svůj tým Vaclík, který vyrazil nebezpečnou střelu Acerbiho. Chvíli poté byl po druhé žluté kartě vyloučen jeho spoluhráč Vázquez, ale Lazio přesilovou hru nevyužilo. Naopak brzy srovnalo síly po vyloučení Marušiče za úder do obličeje soupeře. Více prostoru na hřišti pak využil k navýšení vedení Sarabia.

Odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

FC Sevilla - Lazio Řím 2:0 (1:0)
Branky: 20. Ben Yedder, 78. Sarabia. ČK: 60. Vázquez - 71. Marušič. První zápas 1:0, postoupila Sevilla.

Domácí: 20. Ben Yedder, 78. Sarabia

Hosté:

Domácí: Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), F. Vázquez, Mesa (82. Rog), Sarabia, Escudero (6. Promes) – André Silva (64. Amadou), Ben Yedder.

Hosté: Strakoša – Patric (49. Correa), Acerbi, Radu – Marušić, S. Milinković-Savić (56. Rômulo), Badelj (77. Durmisi), Cataldi, Lulić – Immobile, F. Caicedo.

Domácí: Soriano, Amadou, Munir, Rog, Arana, Gil, Promes

Hosté: Guerrieri, Proto, Leiva, Correa, Durmisi, Parolo, Rômulo

Domácí: F. Vázquez, F. Vázquez

Hosté: Patric, Marušić (č), Immobile

Anthony Taylor. Asistenti: Gary Beswick, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Lee Betts. Brankoví rozhodčí: Stuart Attwell, Martin Atkinson (všichni ENG)

Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla (ESP)

34521 diváků

Sevillu za výhrou nad Laziem Řím nasměroval Wissam Ben Yedder, který se trefil ve 20. minutě.