Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Lazio - 20. února 2019   18:00

Sevilla
Sevilla
20' Ben Yedder (Sarabia) • 78' Sarabia (Navas)
2:0
(1:0)
Lazio
Lazio
Sevilla
Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), F. Vázquez, Mesa (82. Rog), Sarabia, Escudero (6. Promes) – André Silva (64. Amadou), Ben Yedder.
Soriano – Amadou, Munir, Rog, Arana, Gil, Promes.
Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla (ESP)
34521 diváků
Lazio
Strakoša – Patric (49. Correa), Acerbi, Radu – Marušić, S. Milinković-Savić (56. Rômulo), Badelj (77. Durmisi), Cataldi, Lulić – Immobile, F. Caicedo.
Guerrieri, Proto – Lucas Leiva, Correa, Durmisi, Parolo, Rômulo.

Wissam Ben Yedder rozhodl proti Laziu úvodní i odvetný zápas a Sevilla jde v UEFA Europa League dál, zatímco týmu z Říma zůstala brána k postupu mezi 16 nejlepších týmů uzavřena. Zajímavostí utkání je, že oba týmy dohrávaly zápas o deseti. Nejprve Sevilla a poté i Lazio. Výsledek. Sevilla 2 Lazio 0 (agregát: 3:0).
90+3'
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89'
Ačkoliv nyní fotbalisté Sevilly na pravém křídle ztratili míč, z hlediště se ozval hlasitý potlesk, všichni na stadionu i mimo něj jsou si totiž vědomí, že dále jde Sevilla. Lazio Řím v UEFA Europa League letos končí.
88'
Sevilla v závěru zápasu přenechala iniciativu Laziu a čeká na rychlý protiútok, ze kterého by udeřila znovu.
87'
Rômulo na pravém křídle vypálil z úhlu a jeho střela skončila vysoko nad bránou domácí Sevilly.
86'
Simon Kjaer skvěle vypomohl v obraně, když centr hostí z pravého křídla odvrátil na rohový kop, který vzápětí nic kloudného nepřinesl. Blíží se konec zápasu.
84'
Ciro Immobile zatáhl v blízkosti středového kruhu za záchranou brzdu a viděl zaslouženě žlutou kartu.
83'
Jesús Navas se musel rychle ohlížet za sebe, jenže útok Lazia podél pravé postranní čáry nic nepřinesl.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Marko Rog.
81'
Lazio rozehrálo rohový kop a jednomu z hostů byl odpískán faul. Tomáš Vaclík si nepříjemně poranil palec na ruce, který si nyní cucá jako mimino, ale šťastné.
78'
Sevilla právě vstřelila branku!
Jesús Navas na pravé straně šestnáctky předvedl parádní pohyb s míčem směrem doleva a krátkou kolmou přihrávkou našel na přední tyči PABLA SARABIU, který přízemní střelou z ostrého úhlu a velké blízkosti skvěle zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Jesús Navas.
78'
Adam Murašić to po zápase v kabině asi hodně schytá, protože udeřit zbytečně protihráče loktem do obličeje v momentě, kdy hrajete proti deseti. Více netřeba.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Riza Durmisi.
76'
Stefan Radu se dostal na pravém křídle k centru, který se mu hodně nepovedl a skončil vysoko nad bránou.
74'
Quincy Promes si na levém křídle naběhl na krásnou kolmou přihrávku a málem se řítil sám na bránu, zatímco v hledišti to začalo hučet jako v úlu, jenže domácí fotbalista vybíhal z ofsajdu. Akce přerušena.
71'
Adam Marušić měl sice protihráče na zádech, jenže ho udeřil pravým loktem do obličeje a byl vyloučen! Oba týmy dohrávají zápas v deseti.
69'
Ciro Immobile mohl potvrdit roli ostrostřelce, když si na levé straně šestnáctky naběhl na dlouhý kolmý pas a míč mu dobře skočil tak, aby mohl zakončovat lobem, který skončil na síti.
67'
Quincy Promes na levém křídle předvedl pěkný sprint a poté zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k táhlé střele, která zamířila nad břevno hostující brány.
66'
Lazio po přestávce výrazně přidalo a z jeho sílícího tlaku nakonec pramenilo předchozí vyloučení Sevilly.
65'
Felipe Caicedo se snažil něco vymyslet na levé straně šestnáctky, jenže byl ihned obklopen protihráči.
64'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází André Silva, přichází Ibrahim Amadou.
63'
Rohový kop Lazia z pravé strany nic nepřinesl a fotbalisté Sevilly mohou sáhnout k taktickému střídání.
62'
V pokutovém území Sevilly vznikl obrovský závar, jenže Rômulo a jeden z jeho spoluhráčů se na vzdálenější pravé tyči do zakončení nedostali. Rohový kop hostí.
60'
Franco Vázquez u postranní čáry marně stíhal unikajícího Rômula, kterého vzápětí stáhl za levou rukou k zemi a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Sevilla si mírně komplikuje situaci.
58'
Lazio výrazně zlepšilo svou hru a nyní se pokusilo udeřit po kolmé přihrávce vzduchem, jenže oblouček za obranu španělského týmu byl příliš dlouhý.
56'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Rômulo.
55'
Francesco Acerbi si naběhl do šestnáctky na fantastický kolmý centr z pravé strany hřiště a na značce pokutového kopu napřáhl k přízemní střele, kterou Tomáš Vaclík skvělým zákrokem vyrazil! Český brankář měl ale kliku, že míč mířil doprostřed brány a vytáhl ho nad horní tyč.
54'
Ciro Immobile si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a do ohně posílal přízemní centr, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.
53'
André Silva se dostal na vzdálenější pravé tyči po odraženém míči ke střele, která byla sražena mimo a minula bližší pravý horní roh brány Lazia Řím.
52'
Skupina fanoušků hostujícího celku už utichla, zatímco hra Lazia Řím by potřebovala velice rychle probudit.
51'
Fanoušci Lazia nyní křičeli hodně lichotivá slova, která raději nebudeme překládat. Byla hodně sprostá.
50'
Joaquín Correa se dočkal během příchodu na hřiště obrovského a vřelého přivítání, ještě aby ne, když v Seville strávil dvě sezóny v letech 2016-2018.
49'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Joaquín Correa.
48'
Ani jeden z týmů o přestávce nesáhl ke střídání, Lazio už ovšem jednu změnu připravilo. Brzo k ní dojde.
47'
Pokud je někdo dnes hodně vidět, je to Jesús Navas, který na pravém křídle využívá své velké rychlosti a do šestnáctky Lazia posílá jeden centr za druhým.
46'
Sevilla před pár sekundami rozehrála druhý poločas, do kterého zásluhou Wissama Ben Yeddera vstupuje s jednobrankovým vedením. Skončí odveta stejně?
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Wissam Ben Yedder se prosadil v polovině prvního poločasu a navázal tak na gól z úvodního vzájemného zápasu proti Laziu. Kromě něj se zatím nikdo jiný prosadit nedokázal, ať už dnes nebo v předchozím utkání. Skóre po prvním poločase. Sevilla 1 Lazio 0.
45+2'
45+2'
Tomáš Vaclík bez problému stáhl do rukavic centr Lazia z rohového kopu a v prvním poločase už se zřejmě nic nestane. I když jeden z hráčů Lazia nyní nepříjemně dotíral na českého brankáře a neumožnil mu pohyb.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
Felipe Caicedo si nabíhal na pravé straně šestnáctky na přízemní centr z levé strany, jenže mu mířil na paty.
43'
Nakonec to vypadalo mnohem nebezpečněji, protože míč mířil po centru Sevilly přesně do vzdálenějšího pravého horní rohu brány, Tomas Strakoša se ale rychle vymrštil do vzduchu a levou rukou ho vytáhl mimo! Skvělý zákrok.
42'
Fotbalisté Sevilly nebezpečně odcentrovali z levého křídla a Tomas Strakoša musel míč nakonec vyrážet.
41'
Senad Lulić na levém křídle dobře brousí lajnu a do šestnáctky nyní poslal parádní centr, k jeho smůle ale dolétl pouze na hlavu jednoho z domácích obránců.
39'
Senad Lulić skvěle prodloužil míč hlavou za sebe a Ciro Immobile se na levé straně šestnáctky málem dostal ke střele, jenže vhodnou příležitost ke střele nevyužil a jeho zpětná přihrávka poté našla pouze protihráče.
38'
Roque Mesa stál na konci dobré kombinační akce Sevilly, jenže jeho přízemní střela zpoza šestnáctky o pořádný kus minula levou tyč brány Lazia Řím.
37'
Zápas má velice dobré tempo a hra se přelévá pravidelně ze strany na stranu, že by to byl ale nějaký koncert bohatý na šance, to se říci zatím nedá.
36'
Sergej Milinković-Savić odcentroval z pravého křídla a přízemní centr skončil po parádní rybičce jednoho z obránců Sevilly v náručí brankáře Tomáše Vaclíka.
35'
Jesús Navas si nabíhal na pravé postranní čáře na dlouhý kolmý pas, jenže ve vzduchu míč nataženou pravou nohou nezpracoval a následovalo autové vhazování, které měli k dispozici hráči Lazia Řím.
33'
Fotbalisté Lazia předvedli na pravém křídle po autovém vhazování na minimálním prostoru nádhernou kombinační akci a došlo i na patičku, jenže přízemní centr Adama Marušiće byl na první tyči zablokován.
32'
Sevilla rozehrála na levé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči těsně nedosáhl na pěkný centr nabíhající Simon Kjaer. Odkop od brány Lazia.
31'
Felipe Caicedo na pravé straně obranné poloviny Lazia předvedl ostrý skluz, za který viděl žlutou kartu.
29'
Franco Vázquez se na levém křídle prohnal kolem Patrica a do šestnáctky poslal dobrý centr, pro Andrého Silvu byl ale o trochu vyšší než by potřeboval a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval hodně mimo.
27'
Wissam Ben Yedder si házel míč na levé straně pokutového území z levačky na pravačku a zpět, nakonec se ovšem k ohrožení brány Lazia nedostal.
26'
Jesús Navas se dostal na pravém křídle k přízemnímu centru, který byl na přední tyči hosty dobře odvrácen.
24'
Senad Lulić se ve velké šanci ke vstřelení gólu nedostal a pár okamžiků na to udeřila Sevilla, která potvrzuje, že se jí během posledních let v soutěži daří.
23'
Wissam Ben Yedder vstřelil v letošní sezóně UEFA Europa League během jedenácti zápasů 8 gólů.
21'
Patric viděl krátce po gólu Sevilly žlutou kartu. Na žluté karty to tedy máme dnes zatím vyrovnané 1:1.
20'
Pablo Sarabia napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, kterou Tomas Strakoša levou rukou fantasticky vyrazil, jenže z dorážky poté zamířil do prázdné brány WISSAM BEN YEDDER, hrdina prvního vzájemného střetnutí v Římě!
19'
Danilo Cataldi se postavil k rozehráni volného přímého kopu a jeho prudká rána minula levý horní roh brány.
18'
Franco Vázquez fauloval na ose hřiště nedaleko šestnáctky a stal se prvním potrestaným hráčem.
17'
Senad Lulić se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže mu nevyšlo zpracování a ve skluzu už se snažil Tomáš Vaclíka překonat marně. Hodně to zavánělo pokutovým kopem.
16'
Ciro Immobile si řekl na pravé straně šestnáctky pohybem o kolmou přihrávku, jenže míč byl pro něj příliš prudký a Tomáš Vaclík znovu odkopával od brány.
14'
Kolmá přihrávka Lazia zamířila z osy hřiště vedle pravé tyče a kopalo se od brány českého brankáře Tomáše Vaclíka, který přestoupil do Sevilly loni z Basileje.
13'
Jesús Navas se dostal na pravém křídle k centru, který se stal snadnou kořistí brankáře Tomase Strakoši.
12'
Nově příchozí Quincy Promes se zatím do hry příliš nedostal poté, co nahradil zraněného Sergia Escudera.
11'
Patric sáhl na půlící čáře k faulu, během něhož nepříjemně přišlápl nohu jednoho z domácích hráčů.
10'
Senad Lulić se dostal na levém křídle k centru, který byl na přední tyči hráči španělského týmu odvrácen.
9'
Franco Vázquez dobře odcentroval na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky, jenže následný centr byl na vzdálenější pravé tyči hosty z Říma odvrácen.
8'
André Silva na pravé straně šestnáctky vystřelil z ostrého úhlu a Tomas Strakoša šel na přední tyči rychle k zemi, aby míč vyrazil mimo bránu!
7'
Sergio Escudero během sprintu nepříjemně došlápl a poranil si zřejmě stehenní sval. Sevilla musela již po pěti minutách střídat. Na hřiště přišel Quincy Promes.
6'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Quincy Promes.
5'
Sevilla je nejúspěšnějším týmem v historii UEFA Europa League a tehdejšího UEFA Cupu. Fotbalisté španělského klubu získali pět titulů.
4'
Felipe Caicedo si na levé straně šestnáctky naběhl na pěknou kolmou přihrávku a periferně posílal míč pod sebe, ze druhého vlny už ho ovšem nikdo nedoplnil.
3'
Bývalý záložník Manchesteru City znovu dobře odcentroval z pravé strany a do šestnáctky přilétl nebezpečný přízemní centr, který hosté odvrátili na rohový kop. Centr z rohového kopu už tak dobrý nebyl a netečován prolétl vedle vzdálenější tyče.
2'
Jesús Navas dobře odcentroval z pravého křídla a Sergio Escudero se málem dostal na levé straně šestnáctky po jeho přetaženém centru k první střele.
1'
Lazio Řím obstaralo výkop zápasu a okamžitě míč poslalo dlouhým pasem z vlastní poloviny k šestnáctce Sevilly, domácí obrana ovšem vzdušný prostor ovládla.
1'
Fotbalisté Sevilly a Lazia Řím nastoupili na hrací plochu a do výkopu zápasu zbývá pár okamžiků. Atmosféra v hledišti je fantastická. Pomůže domácím k výhře?
Lazio vyhrálo proti španělským týmům pouze pět z devatenácti zápasů a sedm z osmi na jejich půdě. Bilance Sevilly proti italským týmům činí čtyři výhry, dvě remízy a pět proher, přičemž doma dvakrát vyhráli, jednou remizovali a také jednou prohráli.

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), F. Vázquez, Mesa, Sarabia, Escudero – André Silva, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Munir, Rog, Arana, Gil, Promes.

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Badelj, Cataldi, Lulić – Immobile, F. Caicedo.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Lucas Leiva, Correa, Durmisi, Parolo, Rômulo.

Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: Gary Beswick, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Lee Betts. Brankoví rozhodčí: Stuart Attwell, Martin Atkinson (všichni ENG).
Ben Yedder rozhodl utkání v Římě, když vstřelil jediný gól zápasu a přiblížil Sevillu k postupu. Lazio čeká ve Španělsku náročný úkol, jelikož Sevilla v letošní sezóně vyhrála na evropské scéně 6 z 6 domácích zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.