14. února 2019 • 22:56

Vaclík vychytal Seville výhru. Koubek u remízy Rennes, Arsenal s Čechem padl

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance v úvodním duelu prvního kola play off Evropské ligy prohráli 0:1 v Borisově. Navíc přišli o vyloučeného Alexandrea Lacazettea. Rennes, v jehož brance nastoupil Tomáš Koubek, remizovalo 3:3 s Betisem Sevilla. O výhru přišelo v 90. minutě. Třetí český brankář Tomáš Vaclík vychytal nulu v hřišti Lazia Řím a přispěl k výhře Sevilly 1:0.

Arsenal měl sice v Bělorusku výraznou územní převahu a soupeře také přestřílel, z gólu se však radovali domácí. O jedinou branku se hlavou po přímém kopu v 45. minutě postaral Stanislav Dragun. Londýnský klub v závěru navíc přišel o vyloučeného Alexandra Lacazetta, ale před domácí odvetou stále může pomýšlet na postup.

Rennes nad Betisem vedlo už po deseti minutách 2:0 a po prvním poločase 3:1, ale na vítězství to nestačilo. Po hodině hry snížil hlavou Sidnei a v 90. minutě Koubka nevýraznou střelou překonal Diego Lainez. Před odvetou, která je na hřišti Betisu Sevilla na programu příští týden, má tak o něco blíž k postupu španělský celek.

Nejvíce se dařilo třetímu českému brankáři, Tomáši Vaclíkovi. Ten vychytal na hřišti Lazia Řím čisté konto a přispěl k výhře Sevilly 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve 22. minutě Wissam Ben Yedder.

Bez porážky je v dosavadním průběhu Evropské ligy i Villarreal, který v úvodním zápase play off vyhrál 1:0 v Lisabonu nad Sportingem. Vítězstvím venku vstoupila do vyřazovací části také Chelsea díky výhře 2:1 v Malmö. Do vedení 2:0 poslal hosty Olivier Giroud a zaznamenal pátý gól ve čtyřech zápasech Evropské ligy.

Neapol uspěla 3:1 v Curychu a připravila tak vítěznou premiéru v soutěži pro Carla Ancelottiho. Bývalý trenér AC Milán nebo Realu Madrid sice odkoučoval 160 zápasů v Lize mistrů a třikrát ji dokázal vyhrát, ale v Evropské lize se postavil před lavičku poprvé.

Výsledky úvodních zápasů play off Evropské ligy

Slavia Praha - Genk 0:0

Viktoria Plzeň - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)
Branky:
54. a 83. Pernica - 41. Olmo.

Rapid Vídeň - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 39. Martínez z pen.

Krasnodar - Leverkusen 0:0

Rennes - Betis Sevilla 3:3 (3:1)
Branky: 2. Hunou, 11. vlastní García, 43. Ben Arfa z pen. - 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez.

Olympiakos Pireus - Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)
Branky: 10. Hassan, 40. Dias - 28. Bujalskyj, 90. Verbič.

Lazio Řím - FC Sevilla 0:1 (0:1)
Branka: 22. Ben Yedder.

BATE Borisov - Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 45. Dragun. ČK: 85. Lacazette (Arsenal).

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)
Branky: 54. Luyindama - 27. Salvio z pen., 64. Seferovič.

FC Bruggy – Salcburk 2:1 (0:1)
Branky: 65. Denswil, 81 Wesley – 17. Januzovič.

FC Curych – Neapol 1:3 (0:2)
Branky: 83. Cololli z pen. - 12. Insigne, 21. Callejón, 77. Zieliňski.

Malmö – Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 80. Christiansen – 30. Barkley, 58. Giroud.

Šachtar Doněck – Frankfurt 2:2 (1:1)
Branky: 10. Marlos z pen., 67. Taison – 7. Hinteregger, 50. Kostič. ČK: 11. Stěpaněnko (Šachtar).

Celtic Glasgow – Valencie 0:2 (0:1)
Branky: 42. Čeryšev, 49. Sobrino.

Sporting Lisabon – Villarreal 0:1 (0:1)
Branka: 3. Alfonso. ČK: 77. Acuňa (Sporting).

Fenerbahce - Zenit Petrohrad 1:0 (1:0)
Branky: 21. Slimani.