Mogilev do Ostravy? Zásadně autobusem | iSport.cz
Richard Šíma
5. srpna 2010 • 16:00

Mogilev do Ostravy? Zásadně autobusem

Vstoupit do diskuse
0
Ilustrační foto.
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z prvního utkání mají náskok 1:0. A věří, že z 3. předkola postoupí na úkor Baníku oni. Kouč Andrej Skorobogatko tvrdí, že cesta autobusem zpět do Mogileva bude pro jeho hráče příjemná. Protože prý budou mít po dnešním utkání na Bazalech dobrou náladu.Skutečnost, že Bělorusové místo letadlem dorazili k utkání v Ostravě autobusem, zní i našinci poněkud úsměvně. Trenér Skorobogatko odmítá komentovat spekulace, podle nichž k daleké cestě tímto dopravním prostředkem přiměly mužstvo Dněpru skromnější finanční podmínky klubu, jenž má podle některých zdrojů rozpočet ve výši 35 až 40 milionů korun. „To není otázka pro mě,“ konstatoval včera Skorobogatko.

Místo toho vyložil jiné důvody, kvůli kterým bylo pro jeho tým docela schůdné přicestovat do Ostravy autobusem. „V neděli nás totiž čekal ligový zápas v Brestu. Ten je vzdálen zhruba pět set až šest set kilometrů od Mogileva a stejně tak daleko leží od Ostravy, protože se nachází u bělorusko-polských hranic,“ vylíčil trenér Dněpru.

„Vzhledem k naší zeměpisné poloze jsme zvyklí, že za soupeři venku cestujeme i pět set kilometrů, takže pro nás tato cesta nebyla ničím výjimečným.“ Nedělní zápas v Brestu Mogilev zvládl. Vyhrál 3:2. „Přišlo nám nelogické vracet se po utkání zpět do našeho města nebo třeba na letiště do Minsku a letět do Ostravy letadlem, když už jsme se k tomuto městu takovým způsobem přiblížili,“ dodal Skorobogatko.


Cesta letadlem by nejspíše běloruskému týmu přinesla i další komplikace. Z finančních důvodů by klub nejspíše zvolil let běžnou linkou, což by ovšem znamenalo přistání ve Vídni a další tříhodinovou cestu autobusem.

„Jízda z Brestu do Ostravy trvala osm hodin, měli jsme tři dny na to, abychom v tomto městě zregenerovali síly a žádné stopy na nás tento způsob dopravy nezanechal. Po výhře v Brestu byla v autobusu výborná nálada. Stejně dobrá bude i při cestě z Ostravy domů, v to pevně doufám,“ naznačil trenér Dněpru, že věří v postup svého týmu.

Také ostravský trenér Miroslav Koubek je přesvědčen, že Mogilev dnes proti Baníku nastoupí bez stop únavy z náročného cestování. „Ligový los jim pomohl, přisoudil jim soupeře, kterého měli na polovině cesty do Ostravy.

Rozhodně tady stačili zregenerovat a budou v plné síle. Tím si můžeme být naprosto jisti,“ pravil kouč Baníku. „My můžeme spoléhat jen na vlastní schopnosti. Věříme, že je máme, a já doufám, že nám pomohou diváci".

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud