LM: PSG zachránilo bod, postup Barcy i Dortmundu. Feyenoord půjde do EL

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Atlética Madrid, Barcelony, Dortmundu a Lazia Řím si v předposledním pátém kole skupinové fáze Ligy mistrů zajistili účast v osmifinále. Feyenoord Rotterdam s reprezentantem Ondřejem Lingrem po domácí prohře 1:3 s Atléticem v „milionářské“ soutěži končí. Barcelona zdolala Porto 2:1, Dortmund zvítězil na hřišti AC Milán 3:1, Lazio díky dvěma gólům střídajícího Cira Immobileho porazilo Celtic Glasgow 2:0. Zaručený postup do vyřazovací části mají také Real Madrid, Bayern Mnichov, Inter Milán a San Sebastian.

Skupina E

Atlético se v Rotterdamu dostalo do vedení ve 14. minutě po vlastní brance Geertruidy. Druhý gól hostů přidal v 57. minutě Hermoso. Za dvacet minut, kdy už byl na hřišti i náhradník Lingr, snížil Wieffer. Naděje Feyenoordu ale netrvaly dlouho, protože si vlastní gól dal také Giménez.

Lazio mělo od začátku nad Celticem převahu, ale dlouho se trápilo v koncovce. Po hodině hry přišel na hřiště kapitán Immobile, který se nejprve trefil pohotovou dorážkou a následně přízemní střelou po individuální akci. Skotské mužstvo získalo jediný bod a skončí na posledním čtvrtém místě. Celtic jako první britský tým v historii Ligy mistrů nevyhrál 15. zápas po sobě.

Domácí: 82. Immobile, 85. Immobile

Hosté:

Domácí: Provedel – Lazzari, Patric, Gila, Marušić – Guendouzi, Rovella (79. Cataldi), Luis Alberto (84. Kamada) – Isaksen, Castellanos (61. Immobile), F. Anderson (61. Pedro).

Hosté: Hart – Taylor, Scales, Carter-Vickers, A. Johnston – Bernardo (69. O Hjon-gju), McGregor, O'Riley – Jang Hjon-jun, Furuhaši, Forrest (61. M. Johnston).

Domácí: Sepe, Magro, Pellegrini, Kamada, Pedro, Immobile, Hysaj, Cataldi, Ruggeri

Hosté: Bain, Morrison, Lagerbielke, Phillips, Turnbull, Holm, O Hjon-gju, Ralston, Welsh, Johnston, Frame

Domácí: Rovella, Pedro

Hosté: Taylor, A. Johnston, Jang Hjon-jun, Jang Hjon-jun

Meler – Eyisoy, Ersoy (TUR)

Stadio Olimpico, Řím

Domácí: 77. Wieffer

Hosté: 14. Geertruida (vl.), 57. Hermoso, 81. S. Giménez (vl.)

Domácí: Bijlow – Geertruida, Trauner (C) (64. Milambo), Hancko, Hartman – Wieffer, Stengs (70. Ivanušec), Q. Timber (78. Sauer) – Minteh (64. Lingr), S. Giménez, Paixão (46. Ueda).

Hosté: Oblak – Molina, J. Giménez, Witsel, Hermoso, Riquelme – Llorente (56. Barrios), Koke (C) (84. Correa), de Paul (74. Saúl) – Morata (74. Depay), Griezmann.

Domácí: Beelen, Dilrosun, Ivanušec, Lamprou, Lingr, López, Milambo, Sauer, Ueda, Wellenreuther, van den Belt, Zerrúqí

Hosté: Azpilicueta, Barrios, Correa, Depay, Galán, Gomis, Grbić, Lino, Mandava, Saúl, Savić, Söyüncü

Skupina F

V Miláně už v úvodních 10 minutách oba celky zahrávaly penaltu. Zatímco domácí Giroud nepřekonal brankáře Kobela, Reus nezaváhal a poslal Borussii do vedení. V závěru první půle vyrovnal Chukwueze, druhé dějství však patřilo Dortmundu. V 59. minutě vrátil hostům náskok Bynoe-Gittens premiérovým gólem v LM, poté ještě přidal pojistku střídající Adeyemi.

AC Milán přes porážku udržel naději na osmifinále, protože Paris St. Germain ve druhém zápase nabité skupiny F doma pouze remizoval 1:1 s Newcastlem. Na vedoucí trefu Isaka z 24. minuty odpověděl až v osmé minutě nastavení Mbappé proměněnou penaltou. PSG dlouho deptal výborný brankář Pope.

Domácí: 37. Chukwueze

Hosté: 10. Reus, 59. Bynoe-Gittens, 69. Adeyemi

Domácí: Maignan – Calabria (C), Thiaw (53. Krunić), Tomori, T. Hernández – Loftus-Cheek, Adli (77. Jović), Reijnders – Chukwueze (77. C. Traoré), Giroud, Pulisic.

Hosté: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck (55. Özcan), Binsibajní – Can (C), Sabitzer – Malen (56. Adeyemi), Reus (79. Brandt), Bynoe-Gittens (66. Wolf) – Füllkrug.

Domácí: Nava, Mirante, Florenzi, Bartesaghi, Pobega, Krunić, Jović, Traoré

Hosté: Meyer, Lotka, Wolf, Blank, Özcan, Brandt, Reyna, Haller, Moukoko, Adeyemi

Hosté: 25. Isak

Domácí: Donnarumma – Hakimí, Škriniar, Danilo (85. G. Ramos), L. Hernández – F. Ruiz, Ugarte (62. Vitinha), I Kang-in (82. Asensio) – Dembélé, Kolo Muani (62. Barcola), Mbappé (C).

Hosté: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, Gordon.

Skupina G

Obhájce trofeje Manchester City v souboji jistých osmifinalistů doma přestřílel Lipsko 3:2 po obratu ve druhém poločase. Obě branky hostů vstřelil Openda, krátce po pauze snížil Haaland. Třiadvacetiletý útočník jako nemladší hráč zaznamenal 40 gólů v LM, stačilo mu na to pouhých 35 zápasů. City srovnali v 70. minutě zásluhou Fodena a v 87. minutě dokonal obrat střídající Álvarez. City ve skupině G i popáté zvítězili a ve všech duelech nastříleli tři branky.

Domácí: 54. Haaland, 70. Foden, 87. Álvarez

Hosté: 13. Openda, 33. Openda

Domácí: Ortega – Walker (C) (54. Álvarez), Akanji, Dias (46. Aké), Gvardiol (90+3. S. Gómez) – Rodri – Foden, Lewis, B. Silva, Grealish (54. Doku) – Haaland.

Hosté: Blaswich – Klostermann, Simakan, Lukeba, Raum – Seiwald, Haidara (74. F. Carvalho), X. Schlager (87. Kampl) – Simons (74. Poulsen), Openda (60. Šeško), Forsberg (C) (60. Baumgartner).

Hosté:

Domácí: Racioppi – Blum, Mo. Camara (C), Benito, U. García – Males (46. Colley), Niasse, Monteiro (74. Chaiwa) – Elia, Ugrinić, Nsamé (74. Ganvoula).

Hosté: Glazer – Nedeljković, Dragović (C), Djiga, Rodić – Mijailović (83. Katai), Stamenić (59. Lučić) – Bukari, Hwang In-pom (90. Kanga), Ivanić (59. Krasso) – Ndiaye (46. Mijatović).

Domácí: Amenda, Colley, Chaiwa, Ganvoula, Łakomy, Janko, Lustenberger, Marzino, Persson, Rrudhani, von Ballmoos

Hosté: Degenek, Kabić, Kanga, Kangwa, Katai, Krasso, Mitrović, Mijatović, Lučić, Olayinka, Popović, Spajić

Skupina H

Porto začalo v Barceloně lépe a ve 30. minutě otevřel skóre křídelník Pepé, jehož čtyřicetiletý skoro jmenovec Pepe nastoupil v obraně hostů. Hned za dvě minuty ale vyrovnal Joao Cancelo, po jehož asistenci v 57. minutě otočil výsledek další Portugalec Joao Félix. Porto si v závěrečném šestém kole zahraje o postup s Šachtarem Doněck, jenž udolal Antverpy 1:0.

Šachtar rozhodl utkání v Hamburku, kde má domácí azyl kvůli vojenské invazi Ruska na Ukrajině, ve 12. minutě. Obránce Matvijenko si naskočil na centr Zubkova a hlavou skóroval. Antverpy už odpověď nenašly a coby nováček Champions League prohrály i popáté.

Domácí: 12. Matvijenko

Hosté:

Domácí: Riznyk – Gočolejšvili, Bondar, Matvijenko, Azarov – Stěpaněnko (C) – Zubkov, Sudakov, Kryskiv (89. Kelsy), Newerton (70. Bondarenko) – Sikan (90+6. Rakyckyj).

Hosté: Butez – Wijndal, Alderweireld (C), Coulibaly, Bataille – Vermeeren, Yusuf (73. Ilenikhena) – Muja, Kerk (46. Ejuke), Balikwisha – Janssen.

Domácí: Bondarenko, Castillo, Eguinaldo, Kaščuk, Kelsy, Kozik, Lemkin, Očeretko, Pedrinho, Rudko, Topalov, Rakyckyj

Hosté: 30. Eduardo Pepê

Domácí: Peña – Koundé, R. Araújo (C), I. Martínez, Cancelo (82. Balde) – F. de Jong, Gündoğan, Pedri – Raphinha (90. Yamal), Lewandowski, Félix (74. F. Torres).

Hosté: Di. Costa – João Mário, Cardoso (90. Namaso), Pepe (C), Sanusi – Eduardo Pepê, Varela (68. Jo. Sánchez), Eustáquio (81. N. González), Galeno (90. T. Martínez) – Taremí, Evanilson (81. Conceição).

Domácí: Astralaga, Kochen, Balde, Torres, Christensen, Alonso, Romeu, Yamal, Casadó, López, Roberto

Hosté: Ramos, Grujić, Conceição, Sánchez, González, Jaime, Franco, Baró, Martínez, Borges, Namaso

Domácí: F. de Jong, Félix

Hosté: Cardoso, João Mário, Eduardo Pepê