Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Dortmund - 28. listopadu 2023   21:00

AC Milán
37' Chukwueze (Calabria)
1:3
(1:1)
Dortmund
10' Reus   • 59' Bynoe-Gittens  (Sabitzer) • 69' Adeyemi  (Reus)
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Thiaw (53. Krunić), Tomori, T. Hernández – Loftus-Cheek, Adli (77. Jović), Reijnders – Chukwueze (77. C. Traoré), Giroud, Pulisic.
Nava, Mirante – Florenzi, Bartesaghi, Pobega.
Kovács – Marinescu, Artene (ROU)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
75 292 diváků
Dortmund
Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck (55. Özcan), Binsibajní – Can (C), Sabitzer – Malen (56. Adeyemi), Reus (79. Brandt), Bynoe-Gittens (66. Wolf) – Füllkrug.
Meyer, Lotka – Blank, Reyna, Haller, Moukoko.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:6.
Také druhé dějství nabídlo dva góly, tentokrát však oba padly do jedné brány, a sice do té domácí. Hosté se krátce před hodinou hry dostali zpátky do vedení a to ještě o deset minut později navýšili. Domácí sice nebyli bez šancí, naopak si dokázali vypracovat velmi dobré příležitosti, jenže na rozdíl od protivníka žádnou z nich nevyužili a hodně si zkomplikovali cestu do jarních pohárů. Zatímco Dortmund si dnešním, nutno říct, že zaslouženým, vítězstvím zajistil postup do osmifinále Ligy mistrů, AC Milán v tuto chvíli drží čtvrtou pozici, což znamená konec pohárových nadějí. Na italský tým čeká v závěrečném kole duel na hřišti anglického Newcastlu, kde musí bezpodmínečně zvítězit a držet na dálku palce dnešnímu protivníkovi. Pokud PSG v Dortmundu prohraje, milánský mančaft ještě může do jarních bojů o šampiona Ligy mistrů projít. Závěrečné kole, které je na programu za dva týdny, tak slibuje hodně velké drama.
90+7'
90+6'
Marcel Sabitzer vyslal v závěru ještě jednu střelu na bránu, kterou však adresoval pouze do boční sítě.
90+6'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Emre Can).
90+5'
Domácí faulovali u středové lajny, jednalo se o souboj dvou hráčů s patnáctkou na dresu, Luka Jović vs. Mats Hummels.
90+4'
Hosté kontrolují míč a v klidu natahují hru. Vítězství mají na dosah.
90+1'
Luka Jović po přihrávce od postranní čáry střílel bez přípravy a gólman Borussie ani sám nevěděl, jak se mu povedlo míč vyrazit.
89'
Na domácích fotbalistech je už vidět v závěru velká frustrace, jejich střelecká zakončení tomu odpovídají.
88'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Niclas Füllkrug si zpracoval přihrávku na střed a hodně tvrdou ranou odehrál balón do břevna. Dostal se vzápětí i k dorážce, kterou však adresoval vysoko nad.
85'
Luka Jović byl velmi blízko snížení, hlavou však zakončoval ze svého pohledu pouze do pravé tyče soupeřovy svatyně. Gregor Kobel se po balónu jenom odhlédl, tady by neměl šanci zasáhnout.
83'
Christian Pulisic stříleným centrem neuspěl, Gregor Kobel vytáhl míč na pravou stranu, dorážet zkoušel jeden z hráčů AC, ovšem zblokovaný míč končí v zámezí. Málem to bylo už jen o gól.
82'
Fikayo Tomori se opředl do míče hlavou, adresoval jej však příliš mimo.
81'
Christian Pulisic se vehementně dožadoval rohového kopu a arbitr mu nakonec dává na za pravdu, ač se zpočátku zdálo, že to bude odkop od brány.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.
79'
Marco Reus se těžce zvedá z trávníku a chystá se střídání na straně hostů.
77'
Christian Pulisic střílel jen do dobře postavené zdi, takže ani v tomto případě se domácím nepovedlo zahrozit.
77'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Luka Jović.
77'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Chaka Traoré.
76'
Možná něco přinese přímý kop, který přichází po faulu na Girouda.
75'
Prakticky stále stejná písnička, hráči AC drží balón, kombinují, ale to je tak vše. Do šance se obrana Dortmundu odmítá pustit.
73'
Hosté dobře brání prostor před svou bránou, domácí nemají kudy vést útok.
71'
Domácí brankář pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, pro jeho tým není ještě nic ztraceno, leč čas ubíhá.
69'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté vedou už o dva góly. KARIM ADEYEMI si zpracoval přihrávku, s míčem popošel více na střed a střílel do protipohybu gólmana. Mike Maignan míč pravačkou jen ztlumil, následně se snažil balón, jenž putoval do brány, pravačkou vytáhnout do bezpečí, bylo však již pozdě. Rozhodovaly centimetry.
68'
Domácí rozehráli další roh, Olivier Giroud se sice dostal k hlavičce, ovšem ta byla pro gólmana hostů snadným soustem.
67'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Fikayo Tomori). První žlutý trest v utkání, jinak se dnes hraje velmi slušný fotbal.
66'
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Marius Wolf.
66'
Vypadalo to, že se Samuel Chukwueze ocitl s míčem už za postranní lajnou, rozhodčí však byli jiného názoru a je nařízen rohový kop.
65'
Střílenou přihrávku si pohlídal Mike Maignan, jenž včas padl k zemi a balón lapil.
64'
Rámí Binsibajní dvakrát centroval levačkou z levé strany, ani v jednom případě nenašel žádného ze spoluhráčů v pokutovém území.
62'
Karim Adeyemi si počínal faulem, vinou čehož jeho tým přichází o balón.
59'
Krátce před hodinou hry se německý mančaft ujímá znovu vedení. Velice pohlednou kombinaci zakončil JAMIE BYNOE-GITTENS střelou do bližšího dolního rohu brány. Mike Maignan se natahoval, jak jen mohl, ovšem na balón nedosáhl.
59'
Yacine Adli se pokusil projít individuálně, to se mu nepovedlo, o míč přišel a vzápětí ve snaze získat jej zpátky zcela jasně fauloval.
57'
Z protiútoku vyrazili domácí do přečíslení hned čtyř proti jednomu, přesto z toho žádná velká šance nebyla, hosté se stihli vrátit a odvrátit míč na roh.
57'
Po kombinaci před vápnem AC střílel bez přípravy jeden z hráčů Dortmundu, míč se mu ale nepovedlo trefit.
56'
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Karim Adeyemi.
55'
ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Salih Özcan.
55'
Nico Schlotterbeck zůstává sedět na trávníku, zpět na nohy se mu moc nechce.
53'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Rade Krunić.
51'
Malick Thiaw chytil křeč do levé nohy, vinou čehož mu balón utekl za postranní čáru. Hráč AC si žádá ošetření, uvidíme, zda bude pokračovat v utkání.
50'
Davide Calabria dobře zbrzdil útok protivníka, když míč odehrál do zámezí.
49'
Přetahovaná o míč před bránou Dortmundu přináší domácímu mužstvu další rohový kop.
47'
Samuel Chukwueze se vydal s míčem do vápna, na pravé straně o něj byl připraven.
46'
Slušný první poločas byl viděn na San Siru. Domácí začali aktivněji, měli pokutový kop, který však neproměnili a přišel trest, neboť soupeř v zápětí rovněž zahrával penaltu a díky ní se ujal vedení. To poté držel hodně dlouho, ovšem osm minut před konce o ně přišel a domácí mančaft vyrovnal. Dalších gólů už se diváci nedočkali, třeba šance měla obě mužstva, Dortmund především po první vstřelené brance, AC Milán po té vyrovnávací.
45+4'
45+3'
Tak přeci jenom ještě jedna šanci Milánu přišla, Davide Calabria zůstal volný na pravé straně malého vápna, ovšem svou hlavičku adresoval vedle vzdálenější tyče.
45+3'
Vypadá to, že první půle už nic nepřinese. Mike Maignan rozehrává od své brány po neúspěšném útoku protivníka.
45'
Znovu to žlutí zkoušeli, avšak přetažený centr z levé strany letí za vzdálenější postranní čáru.
44'
Dobrá příležitost hostí, kteří pokazili kombinaci před bránou milánského celku a připravili se tak o velice dobrou příležitost. Tady mohou hosté docela i litovat.
43'
Domácí dlouho dobývali prostor před bránou hostujícího celku, nakonec střílel před hranicí vápna Yacine Adli, ovšem za tento pokus pochvalu nedostane, míč letí daleko vedle brány.
42'
Znovu se domácí dožadovali faulu, v tomto případě před vápnem Dortmundu, avšak ani v tomto případě jim není vyhověno.
40'
Fikayo Tomori se dožadoval odpískání faulu na obranné polovině svého celku, není mu dopřáno, u míče pokračuje Dortmund, jehož hráči budou zahrávat aut.
37'
AC Milán právě vstřelil branku!
Máme srovnáno. SAMUEL CHUKWUEZE se na pravém křídle vyhnul ofsajdu, poté to udělal naprosto parádně, prošel mezi dvěma obránci a z úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Míč byl ještě lehce tečován, ovšem i tak by zřejmě v bráně skončil.
37'
Donyell Malen střílel před hranicí pokutového území, ovšem jeho pokus zblokoval jeden z obránců a ze slibné šance nebylo nic. Sám hráč schoval hlavu do dlaní, neboť věděl, že s touto možností mohl naložit lépe.
35'
Po asi dvouminutové pauze se může pokračovat, rozehrává tým ve žlutých dresech.
33'
Nyní zkusili rychlý útok, ovšem pro centr z levé strany si vyběhl Gregor Kobel, který se následně srazil se dvěma hráči a žádá si ošetření. Nakolik je nutné a nakolik taktické ví jen on sám.
32'
Domácí hráči si sice přihrávají dlouho mezi sebou, ale to je tak vše.
30'
Rámí Binsibajní prudký balón před postranní lajnou nedoběhl, domácí budou vhazovat od rohového praporku. Pro hosty je pozitivní alespoň to, že se hra odbývá daleko od jejich svatyně.
29'
Donyell Malen v situaci jeden na jednoho přes obránce neprošel.
28'
Julian Ryerson zůstal úplně volný na pravé straně před hranicí vápna, míč k němu doputoval, jenže hostující fotbalista trefil obránce milánského celku, jenž stačil v poslední chvíli doběhnout a zabránit nejhoršímu.
27'
Teď se to málem povedlo Giroudovi, jenž mohl složit reparát za neproměněnou penaltu, ovšem jeho pokus levačkou byl sražen a míč se poté zmocnil rychlý brankář Borussie.
26'
Hráči německého mužstva dobře brání pokutové území, italský tým má problémy dostat se do zakončení.
25'
Rohový kop bude zahrávat domácí celek, svůj snad třetí v utkání.
24'
Špatná kombinace hostů na druhé straně, balón končí u domácího gólmana.
23'
Christian Pulisic střílel pravačkou po zemi ke vzdálenější tyči, jeho slabý pokus však gólman hostů stačil rychlým skokem lapit.
21'
Gregor Kobel vyběhl z brány a chtěl letící míč vyboxovat, to se mu nepovedlo zrovna dobře, soupeř rozehraje roh z druhé strany.
20'
Donyell Malen raději odehrál centrovaný míč do zámezí, což bylo zřejmě rozumné řešení. Jeho tým bude čelit rohu.
19'
Nechybělo moc a bylo to o dva góly, Jamie Bynoe-Gittens, jenž zařídil pokutový kop, se uvolnil na levé straně pokutového území, naběhl s míčem před hrot malého vápna, ovšem pravačkou mířil příliš vysoko. Z této šance šlo vytěžit víc.
17'
Velká škoda pro německý tým, který se dostal do otevřené obrany AC, jenže Julian Ryerson hodně špatně odcentroval, jeho přetažený pas letí za bránu domácího mužstva. Za tohle pochvalu jistě nedostane.
15'
Dortmund drží hru daleko od své brány, nyní se mu hraje jistě lépe než jeho protivníkovi.
13'
Domácím se nepovedlo projít přes pevnou soupeřovu obranu a musí hodně rychle zpátky.
10'
MARCO REUS to provedl o poznání lépe než jeho protihráče. Pravačkou zamířil k levé tyči a do horní části brány. Mike Maignan směr sice vystihl, ale na balón nedokázal dosáhnout.
9'
Neuvěřitelné, pokutový kop to bude i na druhé straně. Davide Calabria podrazil unikajícího Jamie Bynoe-Gittense a i zde se hlavní arbitr dlouho nerozpakoval.
8'
Pěkná kombinace Dortmundu na druhé straně, na jejíž konci přišla střela, se kterou ale Mike Maignan neměl žádnou starost.
6'
Olivier Giroud (AC Milán) neproměňuje pokutový kop. Zkušený Francouz to udělal docela lajdácky, míč poslal lehce vedle středu brány, její strážce se neukvapil, dobře si počkal a stihl míč vyrazit.
5'
Máme tu pokutový kop, Nico Schlotterbeck si při bránění pomohl rukou a hlavní arbitr se nerozpakoval. Hosté protestují, že se jednalo o loket, není jim to ale nic platné.
4'
Domácí pokračují kombinací na své polovině, nikam se příliš neženou.
2'
Domácí rozehráli standardku na útočné polovině, následoval nebezpečný centr před bránu, který však obrana Borussie odvrátila.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori, T. Hernández – Loftus-Cheek, Adli, Reijnders – Chukwueze, Giroud, Pulisic.
Náhradníci: Nava, Mirante – Florenzi, Bartesaghi, Pobega, Krunić, Jović, C. Traoré.
Trenér: S. Pioli.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Binsibajní – Can (C), Sabitzer – Malen, Reus, Bynoe-Gittens – Füllkrug.
Náhradníci: Meyer, Lotka – Wolf, Blank, Özcan, Brandt, Reyna, Haller, Moukoko, Adeyemi.
Trenér: E. Terzić.

Rozhodčí: I. Kovács – V. Florin Marinescu, O. Artene (všichni ROU).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci na sebe (nejen) v pohárové Evropě narazili už šestkrát, třikrát se z výhry radoval Dortmund, dvakrát AC Milán a jednou skončil duel nerozhodně, zatím ten úplně poslední v rámci této skupiny v Německu, kde italský mančaft získal bod za bezgólovou remízu. Jak se mu bude dařit dnes?
Borussia Dortmund

Německý tým zatím pobývá na vedoucí příčce, Ligu mistrů sice začal ne moc dobře, napřed porážkou, následně remízou, ovšem následovaly dvě výhry za sebou, které jej vynesli až do popředí. Moc branek sice jeho hráči nedávají, dosud skórovali pouze třikrát, ovšem ani neinkasují, dvě branky jsou toho jasným důkazem. Pokud dnes zvítězí, mohou se těšit na jarní vyřazovací fázi této prestižní soutěže.
V nejvyšší německé lize patří Borussii čtvrtá příčka, v generálce na dnešek porazila 4:2 Mönchengladbach.
AC Milán

Hosté jsou v tuto chvíli na třetí pozici, která zaručuje účast v 1/16 finále Evropské ligy, ovšem na vedoucí příčku ztrácí pouze dva body a v případě dnešní výhry by se posunul před svého protivníka. Ligu začal dvěma bezbrankovými remízami, následovala prohra 0:3 na hřišti PSG a naposledy těsná výhra 2:1 nad stejným protivníkem.
V italské lize prolomil AC Milán sérii špatných výsledků a se štěstím porazil na svém trávníku Fiorentinu 1:0. Dokáže dnes na tuto výhru navázat?
Dobrý den, fotbalová Liga mistrů dnes pokračuje 5. kolem a v některých tabulkách se možná rozhodne o dalších postupujících. To je i případ skupiny F, kde má postup na dosah německý Dortmund. Nečeká jej ale nic snadného, neboť zajíždí na horkou italskou půdu mužstvaAC Milán. Právě to půjde do duelu jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.