AC Milán nebude hrát Evropskou ligu. Vydělá na tom Schick s AS Řím | iSport.cz
28. června 2019 • 13:25

AC Milán nebude hrát Evropskou ligu. Vydělá na tom Schick s AS Řím

Autor: apr, iSport.cz
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský fotbalový velkoklub AC Milán po dohodě s UEFA přijde o účast v příštím ročníku Evropské ligy kvůli porušení pravidel finančního fair play. Vydělá na tom AS Řím, jehož dres obléká český útočník Patrik Schick. Římané měli původně hrát 2. předkolo Evropské ligy, ale nyní zaujmou místo v základní skupině této soutěže a nahradí v ní právě AC Milán. Druhé předkolo si zahraje nově FC Turín.AC za nevyrovnané výdaje a příjmy dostal od UEFA už loni pokutu 12 milionů eur a zákaz startu v evropských pohárech. Proti němu se "Rossoneri" úspěšně odvolali k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) a na podzim mohli hrát ve skupině EL.

Nyní se vedení pátého klubu uplynulé sezony italské ligy dobrovolně rozhodlo roční trest přijmout, aby získalo víc času na urovnání finanční situace. CAS dohodu s UEFA potvrdil.

Místo milánského celku bude hrát v základní skupině Evropské ligy AS Řím, který si původně na šestém místě v Serii A zajistil start jen v kvalifikaci. Do ní se nyní posune sedmý FC Turín.

Americký investiční fond Elliott před rokem převzal AC Milán poté, co mu dosavadní čínský majitel Li Jung-chung nedokázal splatit dluh ve výši 300 milionů eur. Čínští vlastníci koupili klub v roce 2017 od dlouholetého majitele Silvia Berlusconiho. Následně si vzali vysokou půjčku a za posily utratili zhruba 200 milionů eur, čímž podle UEFA porušili pravidla finančního fair play, která platí od roku 2014.

 
Články odjinud


Články odjinud