Přehmat sudí! Opakovalo se 18 vteřin zápasu, Angličanky postoupily | iSport.cz
9. dubna 2015 • 23:23

Přehmat sudí! Opakovalo se 18 vteřin zápasu, Angličanky postoupily

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Německá rozhodčí Marija Kurtesová svým přehmatem možná změní fotbalové pořádky
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Evropská fotbalová unie UEFA poprvé v historii nařídila opakování části zápasu kvůli chybě rozhodčího. Německá sudí Marija Kurtesová pochybila v závěru evropské kvalifikace hráček do 19 let mezi Anglií a Norskem. Posledních 18 vteřin utkání bylo ve čtvrtek večer dohráno pod novou rozhodčí od inkriminovaného momentu, kterým je penalta v nastaveném čase. Leah Williamsová penaltu proměnila a poslala svůj tým na mistrovství Evropy.Mladé Angličanky v sobotu v Belfastu v šesté minutě nastavení proměnily penaltu, ale gól na 2:2 nebyl uznán, protože před exekucí vstoupila do šestnáctky jiná anglická hráčka. Rozhodčí Kurtesová ale poté nepochopitelně a nesprávně nařídila přímý kop ve prospěch Norek, ačkoliv měla podle pravidel nechat opakovat pokutový kop.

Anglická fotbalová asociace následně podala protest, který byl vyslyšen. "Bylo to jasné porušení pravidel ze strany rozhodčí, které mělo rozhodující dopad na konečný výsledek zápasu," uvedla UEFA v prohlášení. Takové rozhodnutí se dá považovat za revoluční a průlomové. Není tak vyloučeno, že se v budoucnu bude opakovat v daleko viditelnějších případech.

"UEFA tím nastavila nebezpečný precedenc. Pokud se totožná chyba stane na začátku posledního zápasu ve skupině na EURO ve Francii, bude se zápas také opakovat a celý program turnaje se změní ve zmatek," varuje bývalý mezinárodní rozhodčí Graham Poll pro list Daily Mail.

To dokládá i čtvrteční program obou zúčastněných týmů. Oba ještě před dohrávkou sehrály ve čtvrtek odpoledne svá zbývající utkání ve skupině - Anglie se Švýcarskem a Norsko se Severním Irskem. Norky zatím vedly skupinu o tři body před Anglií. Opakovaná penalta, kterou Angličanky proměnily, poslala mužstvo na mistrovství Evropy. 

VIDEO | Podívejte se na penaltu, která se opakovala v dohrávaném zápase

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud