Petr Rada. I tohle jméno údajně zaznělo v plánech Ludvíka Karla, majitele Slovanu Liberec. I přes tuto skutečnost má však podle zdrojů Sportu blíže k angažmá pod Ještědem současný trenér Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.
Rada, bývalý kouč českého národního týmu, je stále bez angažmá. Poté, co byl na začátku dubna po prohraném kvalifikačním utkání se Slovenskem (1:2) a večírku části reprezentantů odvolán, je bez práce.
Nyní se jeho osoba spojuje s možným působením v Liberci. Vedení severočeského celku momentálně hledá náhradu za Ladislava Škorpila.
Ten byl odvolán na začátku listopadu po výprasku s Olomoucí (0:4). Dočasným vedením týmu byl pověřen asistent Josef Petřík.
Ambiciózní klub se nyní nachází na jedenáctém místě ligové tabulky s pouhými šesti body k dobru na pásmo sestupu.
Mezi čtveřici kandidátů údajně patřili Vlastimil Petržela (nyní Žižkov), Martin Hřídel (Kladno), Miroslav Soukup (někdejší kouč české a egyptské „dvacítky“, nyní bez angažmá) a Svatopluk Habanec (Ústí nad Labem).
Nakonec se objevilo i jméno Petra Rady.
Vyjádření bývalého reprezentačního kouče se včera nepodařilo získat. Podle informací Sportu má však k angažmá ve Slovanu nejblíže současný kouč druholigového lídra Habanec.
Zbylé kandidáty už prý vedení klubu ze seznamu vyloučilo, šéf Liberce Karl už se měl se čtyřicetiletým trenérem osobně sejít.
Jenže ten to popírá. „Musím to opět dementovat. Ta záležitost s Libercem je spíš jen něčí přání, s nikým jsem nejednal,“ uvedl včera Habanec.
„Zaslechl jsem, že se na mě některé kluby vyptávaly, ovšem osobně mi nikdo nevolal. A Liberec navíc mezi ty kluby, které se na mě ptaly, ani nepatří,“ doplnil.
Na konečný verdikt si tak budeme muset počkat. „Počítám, že v horizontu týdne řekneme víc,“ uzavřel Libor Kleibl, ředitel Liberce.